«Հույս ունենք, որ ՀԱՊԿ նիստում կայացված որոշումները հնարավորինս արագ իրականություն կդառնան»․ Արմեն Գրիգորյան
Հայաստանի ակնկալիքները ՀԱՊԿ-ից մեծ են։ Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարեց ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
«Երեկ տեղի ունեցավ ՀԱՊԿ արտահերթ նիստը՝ երկրի ղեկավարների մակարդակով, որոշումներ են կայացվել և հույս ունենք, որ այդ որոշումները հնարավորինս արագ իրականություն կդառնան։ Մեր ակնկալիքն է, որպեսզի  ՌԴ-ն Հայաստանին բավարար ռազմական և ռազմաքաղաքական օգնություն տրամադրի, որպեսզի Ադրբեջանը զորքերը դուրս բերի մեր սուվերեն տարածքից»,- ասաց ԱԽ քարտուղարը։
Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանն իր ագրեսիան չի թաքցնում որևէ ուղղությամբ, թիրախավորված են ինչպես ՀՀ զինված ուժերը, քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, այնպես էլ ՌԴ զինված ուժերը։
«Մեր բանակը շարունակում է դիմադրել և փորձել պաշտպանել ՀՀ սուվերեն տարածքը, բանակը շարունակելու է կատարել իր առև դրված բոլոր խնդիրները»,- նշեց ԱԽ քարտուղարը։

«Мы надеемся, что решения, принятые на заседании ОДКБ, в кратчайшие сроки станут реальностью». Армен Григорян
Ожидания Армении от ОДКБ высоки. Об этом в эфире Общественного телевидения заявил секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян.
«Вчера состоялось внеочередное заседание ОДКБ на уровне руководства страны, были приняты решения, и мы надеемся, что эти решения воплотятся в жизнь в ближайшее время. Мы рассчитываем, что Российская Федерация окажет достаточную военную и военно-политическую помощь Армении, чтобы Азербайджан вывел свои войска с нашей суверенной территории", - сказал секретарь Совбеза.
По его словам, Азербайджан не скрывает своей агрессии ни на одном направлении, объектом нападения являются как вооруженные силы РА, гражданские инфраструктуры, так и вооруженные силы России.
«Наша армия продолжает сопротивляться и пытаться защитить суверенную территорию Республики Армения, армия продолжит выполнять все поставленные перед ней задачи», - сказал секретарь Совета безопасности.