ՀԱՊԿ դիտորդական առաքելությունը Հայաստան կժամանի վաղը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական սահմանի ռազմական գործողություններին միջազգային հանրության արձագանքին։
ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ Միրզոյանը նշել է, թե ադրբեջանական ռազմական ագրեսիային միջազգային արձագանքը մեծամասամբ եղել է բավական հասցեական։ «Այդ ուղղությամբ աշխատանքներ տարվել են և հիմա էլ տարվում են»,- նշել է նա։
Միրզոյանը տեղեկացրել է, որ ՀԱՊԿ-ում ՀՀ դիմումը պատշաչ կարգով քննարկվել է. «Լինելու է դիտորդական առաքելություն, կարծում եմ՝ առաքելությունը կժամանի վաղը»։

The CSTO observation mission will arrive in Armenia tomorrow (VIDEO)
RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan referred to the international community's reaction to the military operations on the Armenian-Azerbaijani border.
During the NA-Government question-and-answer session, Mirzoyan noted that the international response to the Azerbaijani military aggression was largely adequate. "Works in that direction have been carried out and are being carried out now," he noted.
Mirzoyan informed that RA's application in CSTO was discussed in due order. "There will be an observation mission; I think the mission will arrive tomorrow."