Վարչապետի պաշտոնը ստանձնելուց հետո առաջնորդվել եմ «ամեն ինչ բանակի համար» սկզբունքով
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ 2018թ.-ից վարչապետի պաշտոնը ստանձնելուց հետո առաջնորդվել է «ամեն ինչ բանակի համար» սկզբունքով: Նրա խոսքով. «Չի եղել մի դեպք, երբ բանակը մի որևէ հարց բարձրացնի և ես այդ խնդիրը չլուծեմ առնվազն ֆինանսական մասով»:
Վարչապետը նաև մանրամասներ է ներկայացրել. «Ինձ եկել, ասել են, որ 15 միլիարդ պետք է, որ բանակի սնունդը ապահովվի, ասել եմ՝ կտանք: Ասել են հարյուր քանի միլիոն դոլար է պետք, որ ինքնաթիռ առնենք, ասել եմ՝ կտանք։ Ասել են՝ արկեր առնելու համար 5-10-20-30 միլիոն փող է պետք, ասել եմ՝ կտանք»։

После вступления в должность премьер-министра я руководствовался принципом «все для армии».
Премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что, вступив в должность премьер-министра в 2018 году, руководствовался принципом «все для армии». По его словам: «Ни разу не было случая, чтобы армия подняла какой-то вопрос, а я эту проблему не решил, по крайней мере, финансово » .
Премьер-министр также представил подробности. Они пришли ко мне и сказали , что нужно 15 миллиардов, чтобы обеспечить продовольствием армию, я сказал, что мы дадим. Сказали нужны сотни миллионов долларов на покупку самолета, я сказал дадим. Сказали, что нужно 5-10-20-30 миллионов денег на закупку снарядов, я сказал, что дадим.