Հակառակորդն ինտենսիվ հրետակոծում է Ջերմուկի և Վերին Շորժայի դիրքերը
ՀՀ ՊՆ-ն քիչ առաջ հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ հերքելով ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները, թե հայկական ԶՈՒ-ն հրետակոծել են իրենց դիրքերը։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, հավատարիմ մնալով բացահայտ կեղծիքի շարունակական տարածման իր գործելաոճին, հայտարարություն է տարածել՝ պնդելով, թե իբր սեպտեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերը հայկական ստորաբաժանումները հրետակոծել են ադրբեջանական դիրքերը։ Սա հերթական ապատեղեկատվությունն է, որը, ինչպես արդեն համոզվել ենք, ծառայում է որպես տեղեկատվական հենք՝ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի հանդեպ ռազմական ագրեսիա իրականացնելու համար։
Ինչպես նշվել է, այս գիշեր ադրբեջանական զինված ուժերը, թիրախավորելով ինչպես ռազմական, այնպես էլ քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, կիրառել է հարվածային ԱԹՍ-ներ, իսկ առավոտից սկսել նաև ինտենսիվ հրետակոծություն՝ մասնավորապես՝ թիրախավորելով Ջերմուկի և Վերին Շորժայի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերն ու սահմանամերձ բնակավայրերը։ Հակառակորդն ստանում է արժանի պատասխան, ՀՀ զինված ուժերն ամբողջ ծավալով կատարում է իր առջև դրված մարտական խնդիրները։
Ժամը 12։00-ի դրությամբ հակառակորդի ագրեսիայի մնացած ուղղություններում փոխհրաձգության ինտենսիվությունը էապես թուլացել է։
Հաշվի առնելով, որ սոցիալական տարբեր հարթակներում մեծ ծավալով տարածվում են ադրբեջանական քարոզչամեքենայի պատրաստած, այդ թվում նաև կեղծ ու դեռևս 44-օրյա պատերազմի օրերին արված տեսանյութեր, կոչ ենք անում ձեռնպահ մնալ դրանց որևէ կերպ անդրադառնալուց, առավել ևս՝ հրապարակելուց։
Պաշտպանության նախարարությունը կշարունակի պարբերաբար հանդես գալ իրադրության զարգացումների վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններով»։

The enemy is intensively shelling the positions of Jermuk and Verin Shorzha
The RA Ministry of Defense made a statement a little while ago, denying the views of the Azerbaijani side that the Armenian Armed Forces shelled their positions.
"The Ministry of Defense of Azerbaijan, adhering to its method of continuously spreading open lies, issued a statement claiming that on September 13-14, Armenian units shelled the Azerbaijani positions. This is another piece of disinformation, which, as we have already been convinced, serves as an information base to carry out military aggression against the sovereign territory of the Republic of Armenia.
As mentioned, this night, the Azerbaijani armed forces, targeting both military and civilian infrastructures, used attack UAV, and in the morning also started intensive shelling, explicitly targeting the combat positions and border settlements in the direction of Jermuk and Verin Shorzha. The adversary receives a worthy response; the RA Armed Forces fully fulfill the combat tasks.
As of noon, the intensity of the skirmish in the remaining directions of the enemy's aggression has significantly weakened.
Considering that videos made by the Azerbaijani propaganda machine, including fake videos made during the 44-day war, are widely distributed on various social platforms, we urge you to refrain from referring to them in any way, let alone publishing them.