ԱԺ-ն ընդունել է նախօրեին քննարկված նախագծերը
Սեպտեմբերի 14-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունել է սեպտեմբերի 12-ին քննարկված օրինագծերը:
Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է Կառավարության ներկայացրած ««Փոստային կապի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» և ««Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը: Նախագծերի փաթեթով առաջարկվում է համապատասխան լրացումներ կատարել «Փոստային կապի մասին» և «Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին» օրենքներում՝ ենթաօրենսդրական նորմատիվ կամ այլ բնույթի իրավական ակտերի ընդունման համար սահմանելով լիազորող նորմեր:

On September 14, the National Assembly continued its regular sessions. Parliament adopted the bills discussed on September 12 with votes.
In the first reading, the legislative package "On Amendments to the Law on "Postal Communication" and "On Amendments to the Law on "Electronic Communications" presented by the Government was discussed. With the package of projects, it is proposed to make appropriate additions to the Laws "On Postal Communication" and "On Electronic Communication," establishing authorizing norms for adopting sub-legislative normative or other legal acts.
The Standing Committee on Economic Affairs of the National Assembly gave a positive conclusion to the project.