Քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակն ու ՀԱՊԿ հետագա քայլերը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ, որն անցկացվել է տեսակոնֆերանսի ձևաչափով:
Նիստին մասնակցել են նաև Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը, Տաջիկստանի վարչապետ Կոխիր Ռասուլզոդան, Բելառուսի անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Ալեքսանդր Վոլֆովիչը, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովը:
Նիստում քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակն ու ՀԱՊԿ հետագա քայլերը: Ընդունված որոշումների վերաբերյալ հաղորդագրությամբ հանդես կգա ՀԱՊԿ քարտուղարությունը:

The situation on the Armenian-Azerbaijani border and further steps of CSTO were discussed
An extraordinary CSTO Collective Security Council session was held under the chairmanship of Prime Minister Nikol Pashinyan in a video conference format.
The meeting was also attended by the President of the Russian Federation Vladimir Putin, the President of Kazakhstan Kasim-Jomart Tokayev, the President of Kyrgyzstan Sadir Zhaparov, the Prime Minister of Tajikistan Kokhir Rasulzoda, the State Secretary of the Security Council of Belarus Alexander Volfovich, the Deputy Secretary General of the CSTO Valery Semerikov.
The situation on the Armenian-Azerbaijani border and further steps of the CSTO were discussed at the meeting. The CSTO Secretariat will issue a message on the adopted decisions.