Մի եկեք դահլիճ, որպես քաղաքացի եմ խնդրում. Ալեն Սիմոնյանը՝ ընդդիմադիրներին
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է խորհրդարանի այսօրվա նիստին ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» ունեմ խմբակցությունների բացակայությանը։ Նրա խոսքով, անհասկանալի է, թե էլ ի՞նչ պետք է լինի, որ ընդդիմությունը ներկայանա Ազգային ժողով:
«Հայաստանը գրավե՞ն վերջնականապես, բոլորս մեռնե՞նք, ի՞նչ պետք է լինի, որ դուք գաք դահլիճ: Ո՞րն է ձեր օրակարգն անվտանգությունից դուրս: Ուզում եմ հասկանալ: Կամ դուք ինչի՞ եք եկել, ուզում եմ դա էլ հասկանալ: Ի՞նչ եք անում դուք երկուսով այստեղ: Ադրբեջանի մասին հայտարարություն ենք ընդունում, երրորդ կետով ներքաղաքական հարց եք լուծում, այսպես կոչված, խաղաղության դարաշրջանի քաղաքականության սնանկությունը: Ու՞մ է դա հետաքրքիր: Հիմա մենք դրա մասին ենք խոսո՞ւմ: Ձեր սնանկության մասին 30 տասնամյակ կարելի է խոսել: Չորրորդ կետով էլ ասում եք բանակցություններից դուրս գանք Ադրբեջանի հետ: Լո՞ւրջ, դուրս գա՞նք: Բա ի՞նչ անենք դուրս գանք: Երկու հոգով գնալու եք սահման պահե՞ք: Հազար ափսոս, որ նույնիսկ այս իրավիճակում դուք չեք կարողանում Հայաստանի Հանրապետության շահը սպասարկել: Այստեղ քաղաքական ոչ մի հարց չկա»։
Սիմոնյանը հիշեցրեց, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եկել էր ԱԺ և խոսում էր հայ-ադրբեջանական սահմանին մարտական գործողությունների մասին, իսկ ընդդիմությունը ասում է «Մենք մեր օրակարգը ունենք». «Մի եկեք էլի դահլիճ, որպես Ազգային ժողովի նախագահ չեմ խնդրում, որպես Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի եմ խնդրում: Գալիս եք, ու՞մ եք պետք: Հազար ափսոս, որ նույնիսկ այս իրավիճակում դուք չեք կարողանում Հայաստանի Հանրապետության շահերը սպասարկել: Այստեղ քաղաքական հարց չկա՝ «քոչարյանական», «սերժական» և այլն, ի՞նչ պետք է լինի, որ դուք գաք: Մի եկեք»։

Please do not come to the hall; I am asking you as a citizen. Alen Simonyan to the opposition
Chairman of the National Assembly, Alen Simonyan, referred to the absence of the opposition "Hayastan" and "Pativ Unem" factions at today's session of the parliament. According to him, it is unclear what else needs to happen for the opposition to appear in the National Assembly.
"Will Armenia be conquered for good? Will we all die? What must happen for you to come to the hall? What is your plan beyond security? I want to understand. Or why did you come? I want to understand that too. What are you two doing here? We accept a statement about Azerbaijan; with the third point, you solve an internal political issue, the bankruptcy of the so-called peace era politics. Who cares? Are we talking about that now? You can talk about your bankruptcy for 30 decades. With the fourth point, you say to leave the negotiations with Azerbaijan. Seriously, should we go out? So what do we do? Let's go out. Are you two going to the border? It is a pity that even in this situation, you cannot serve the interests of the Republic of Armenia. There is no political issue here."
Simonyan reminded that Prime Minister Nikol Pashinyan came to the National Assembly and spoke about military operations on the Armenian-Azerbaijani border. The opposition says, "We have our agenda." "Don't come to the hall again; I'm not asking as the president of the National Assembly; I'm asking as a citizen of the Republic of Armenia. Are you coming? Who needs you? It is a pity that even in this situation, you cannot serve the interests of the Republic of Armenia. There is no political question here: "Kocharyan," "Serzhian," etc. What must happen for you to come? Don't come."