ՊՆ կողմից հաստատված նախնական տվյալներով հայկական կողմը 49 զոհ ունի
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-ում մանրամասներ է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին գիշերը տեղի ունեցած բախումների վերաբերյալ։
Նրա խոսքով. «Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հարձակողական գործողություններ է ձեռնարկել ՀՀ ուղղությամբ՝ չորս ուղղություններով, հետագայում ևս 2-3 ուղղություն է ավելացել։ Ադրբեջանը փորձում է ներկայացնել, թե այդ գործողությունները եղել են պատասխան հայկական կողմից սադրանքներին։ Բայց պետք է արձանագրենք, որ այդ տեղեկատվությունը բացարձակ կեղծ է, սուտ է, չի համապատասխանում իրականությանը»։
Ըստ Փաշինյանի՝ ՊՆ կողմից հաստատված 49 զոհ ունենք, նաև պետք է արձանագրեմ, որ այդ թիվը ցավոք վերջնական չէ։ Նա նշել է, որ հայկական բանակի զինվորներն ու սպաները կռվել են անձնուրացաբար, հերոսաբար. «Հարգանքի տուրք մատուցելով մեր զոհված զինվորներին ու սպաներին, պետք է ընդգծեմ, որ մարդկային այդ տեսակի վրա է հիմնված մեր պետականությունը, մեր անկախությունը և ինքնիշխանությունը»։

По предварительным данным, подтвержденным Минобороны, с армянской стороны 49 погибших.
Премьер-министр РА Никол Пашинян представил в Национальном Собрании подробности ночных столкновений на армяно-азербайджанской границе.
По его словам: « Вооруженные силы Азербайджана вели наступательные действия в направлении Армении на четырех направлениях, позже к ним добавились еще 2-3 направления. Азербайджан пытается представить, что эти действия были ответом на провокации с армянской стороны. Но мы вынуждены констатировать, что эта информация абсолютно не соответствует действительности, это ложь, она не соответствует действительности .
По словам Пашиняна, у нас есть 49 погибших, подтвержденных Минобороны, я также должен зафиксировать, что это число, к сожалению, не окончательное. Он отметил, что солдаты и офицеры армянской армии сражались самоотверженно и героически. « Отдавая дань уважения нашим павшим солдатам и офицерам, я должен подчеркнуть, что наша государственность, наша независимость и суверенитет основаны на этом человеческом типе ».