ՊՆ կողմից հաստատված նախնական տվյալներով հայկական կողմը 49 զոհ ունի
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-ում մանրամասներ է ներկայացրել հայ-ադրբեջանական սահմանին գիշերը տեղի ունեցած բախումների վերաբերյալ։
Նրա խոսքով. «Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հարձակողական գործողություններ է ձեռնարկել ՀՀ ուղղությամբ՝ չորս ուղղություններով, հետագայում ևս 2-3 ուղղություն է ավելացել։ Ադրբեջանը փորձում է ներկայացնել, թե այդ գործողությունները եղել են պատասխան հայկական կողմից սադրանքներին։ Բայց պետք է արձանագրենք, որ այդ տեղեկատվությունը բացարձակ կեղծ է, սուտ է, չի համապատասխանում իրականությանը»։
Ըստ Փաշինյանի՝ ՊՆ կողմից հաստատված 49 զոհ ունենք, նաև պետք է արձանագրեմ, որ այդ թիվը ցավոք վերջնական չէ։ Նա նշել է, որ հայկական բանակի զինվորներն ու սպաները կռվել են անձնուրացաբար, հերոսաբար. «Հարգանքի տուրք մատուցելով մեր զոհված զինվորներին ու սպաներին, պետք է ընդգծեմ, որ մարդկային այդ տեսակի վրա է հիմնված մեր պետականությունը, մեր անկախությունը և ինքնիշխանությունը»։

According to preliminary data confirmed by the Ministry of Defense, the Armenian side has 49 victims
RA Prime Minister Nikol Pashinyan presented details of the night clashes on the Armenian-Azerbaijani border in the National Assembly.
According to him: "Azerbaijani Armed Forces launched offensive actions in the direction of Armenia in four directions, later 2-3 more directions were added. Azerbaijan is trying to present that these actions were a response to provocations from the Armenian side. But we have to record that this information is false, it is a lie, it does not correspond to reality."
According to Pashinyan, we have 49 victims confirmed by the Ministry of Defense; I also have to record that this number is unfortunately not final. He noted that the soldiers and officers of the Armenian army fought selflessly and heroically. "Paying tribute to our fallen soldiers and officers, I must emphasize that our statehood, independence, and sovereignty are based on that human type."