Փաշինյանն ու Պուտինը քննարկել են սահմանային լարված իրավիճակը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Վարչապետը մանրամասներ է փոխանցել Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից Հայաստանի սուվերեն տարածքի ուղղությամբ կեսգիշերից սկսված սադրիչ, ագրեսիվ գործողությունների վերաբերյալ, որոնք ուղեկցվել են հրետանային միջոցներից, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակահերթերով:
Նիկոլ Փաշինյանն անթույլատրելի է համարել ադրբեջանական կողմի գործողություններն ու ընդգծել միջազգային հանրության համարժեք արձագանքի կարևորությունը:

Pashinyan and Putin discussed the tense border situation
Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with the President of the Russian Federation, Vladimir Putin.
The Prime Minister conveyed details about the provocative, aggressive actions by the Azerbaijani armed forces in the direction of the sovereign territory of Armenia, which began at midnight and was accompanied by fire from artillery and large-caliber firearms.
Nikol Pashinyan considered the actions of the Azerbaijani side unacceptable and emphasized the importance of an adequate reaction from the international community.