Խորհրդարանական ընդդիմությունն անվտանգային հարցերի վերաբերյալ քննարկում է կազմակերպել
ԱԺ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններն այսօր «Հայաստան-Արցախ․ անվտանգային ահագնացող սպառնալիքներ» թեմայով քննարկում են կազմակերպել։
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն իր ելույթում հայտարարել է, թե իրենք Հայաստանի կարևոր և առաջնային բոլոր օրակարգերի շուրջ նախաձեռնելու են նման քննարկումներ՝ «Խորհրդարանից դուրս ավելի ներկայացուցչական կազմով, բովանդակալից քննարկումներ անելու և լուծումներ գտնելու նպատակով»։
Ըստ Սաղաթելյանի. «Իմ խորին համոզմամբ, ահա այսպիսի ձևաչափերն են, որ ի վերջո դառնում են ճգնաժամային իրավիճակներին լուծում տվող ու նաև այդ լուծումներն իրական քաղաքական ու ազգային օրակարգ դարձնող կենտրոններ, որոնք անհրաժեշտ պահին կարող են նաև առաջնորդողի դերակատարում ստանձնել»։

The parliamentary opposition organized a discussion on security issues
The factions of the National Assembly "Hayastan" and "Pativ Unem" today organized a discussion on the topic "Armenia-Artsakh security threats."
Ishkhan Saghatelyan, the General Assembly of the ARF, stated in his speech that they would initiate such discussions on all essential and priority agendas of Armenia "with a more representative composition outside the Parliament, to hold meaningful discussions and find solutions."
According to Saghatelyan. "In my deep conviction, these are the formats that eventually become the centers that provide solutions to crises and also turn those solutions into a real political and national agenda, which can also assume the role of a leader at the time of need."