«Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի» կողմից 2022 թվականի հունիսին անցկացված հարցման արդյունքում, թե ո՞ր քաղաքական գործչին կամ անձին են ամենաշատը վստահում, հարցվողները նշել են՝ Նիկոլ Փաշինյան՝ 16%, Ռոբերտ Քոչարյան՝ 3%, ոչ ոքի՝ 64%, այլ պատասխան՝ 8%:
Այն հարցին, թե ո՞ր քաղաքական կուսակցությանը կամ դաշինքին ձայն կտային, եթե խորհրդարանական ընտրությունները տեղի ունենային հաջորդ կիրակի օրը, հարցվողները նշել են՝ ՔՊԿ՝ 25%, «Հայաստան» դաշինք՝ 6%, ՀՅԴ՝ 2%, ՀՀԿ՝ 1%, չի պատրաստվում քվեարկել հարցվածների 25%, ոչ ոքի՝ 15%:
Հարցին, թե որքանո՞վ եք գոհ կամ դժգոհ գործող Կառավարության նախարարների աշխատանքից, հարցվողների 62 տոկոսը նշել է որ շատ գոհ և գոհ է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, 48 տոկոսը՝ ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, 43 տոկոսը՝ ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից, 39 տոկոսը՝ ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից, 37 տոկոսը՝ ՀՀ ԲՏԱ նախարարությունից, 36 տոկոսը՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, 36 տոկոսը՝ ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, 35 տոկոսը՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարությունից, 33 տոկոսը՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից, 33 տոկոսը՝ ՀՀ ՏԿԵ նախարարությունից, 31 տոկոսը՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից, 29 տոկոսը՝ ՀՀ արդարադատության նախարարությունից:

16% of survey participants trust Nikol Pashinyan. In the matter of "International Republican Institute".
As a result of the survey conducted by the "International Republican Institute" in June 2022, which politician or person do they trust the most, the respondents indicated: Nikol Pashinyan - 16%, Robert Kocharyan - 3%, nobody - 64%, other answers: 8%.
To the question of which political party or alliance they would vote for if the parliamentary elections were held next Sunday, the respondents indicated: CCP: 25%, "Hayastan" alliance: 6%, ARF: 2%, RPA: 1%, 25% of the respondents are not going to vote, 15% are not going to vote.
To the question of how satisfied or dissatisfied you are with the work of the current government ministers, 62 percent of the respondents stated that they are delighted and confident with the RA Ministry of Emergency Situations, 48 ​​percent with the RA Ministry of Health, 43 percent with the RA Ministry of Education and Science, 39 percent with the RA Defense Ministry.37 percent from the RA Ministry of High-tech Industry, 36 percent from the RA Ministry of Foreign Affairs, 36 percent from the RA Ministry of Labor and Social Affairs, 35 percent from the RA Ministry of Environment, 33 percent from the RA Ministry of Finance, 33 percent from the RA Ministry of TKE, 31 percent - from the RA Ministry of Economy, 29 percent - from the RA Ministry of Justice.