Վարչապետը շնորհավորել է Տաջիկստանի անկախության օրը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ էմոմալի Ռահմոնին՝ Անկախության օրվա առիթով: Ուղերձում ասված է.
Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Հայաստանը կարևորում է երկու երկրների միջև փոխշահավետ գործակցության զարգացումը՝ հիմնված բարեկամության, վստահության և փոխադարձ հարգանքի վրա:
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները հուսալի հիմք են հայ-տաջիկական միջպետական կապերի հետագա ընդլայնման և խորացման համար։
Մաղթում եմ Ձեզ, Ձերդ գերազանցություն, քաջառողջություն և բազում հաջողություններ, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»:

The Prime Minister congratulated Tajikistan on Independence Day
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Tajikistan, Emomali Rahmon, on Independence Day. The message says:
Please accept my warm congratulations on the Independence Day of the Republic of Tajikistan.
Armenia attaches importance to developing mutually beneficial cooperation between the two countries based on friendship, trust, and mutual respect.
I am sure that the historically formed friendly relations between our peoples are a reliable basis for the further expansion and deepening of Armenian-Tajik interstate relations.
I wish you, your excellency, good health, many successes, and peace and prosperity to the friendly people of Tajikistan."