ԱԺ աշխատանքները բոյկոտող ընդդիմությունը մասնակցում է միջազգային պատվիրակությունների աշխատանքներին
Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը, Radar Armenia-ի հետ զրույցում մեկնաբանելով ընդդիմադիրների խորհրդարան չվերադառնալու հայտարարությունները, նշեց՝ ԵԽԽՎ պատվիրակության ընդդիմադիր գործիչներից մեկը հաստատել է իր մասնակցությունը աշնանային նստաշրջանին։ Ղազարյանի խոսքով՝ խորհրդարանական գործունեությունը խաղ ու պար չէ, որ ընտրես՝ որտեղ մասնակցես, որտեղ՝ չէ։
«Մենք ստացել ենք մանդատ, որի շրջանակում պարտավոր ենք իրացնել մեր պարտականությունները, իրենք էլ են քվե ստացել, հետևաբար իրենց ընտրազանգվածը պետք է հետևություններ անի և հասկանա, որ իրենք իրենց ձայնն ու պահանջը լսելի չեն դարձնում խորհրդարանում, հետևաբար՝ արդյունավետ չեն, գուցե ծույլ են, գուգե աննպատակ են»,- ասաց Ղազարյանը։
Հարցին՝ ստացվում է, որ խորհրդարանական ընդդիմությունը Ազգային ժողովի աշխատանքներին չի մասնակցում, բայց մեկնում է գործուղումների և երկրից դուրս, այնուամենայնիվ, մասնակցու՞մ խորհրդարանական աշխատանքներին, ՔՊ-ական պատգամավորն ասաց՝ նստաշրջանի սկզբից որոշ գործուղումների արդեն եղել են. «Իմ տեղեկություններով՝ որոշներին էլ արդեն պատրաստվում են։ Գուցե սիրում են ճամփորդել, չեմ կարող մեկնաբանել»։

The opposition boycotting the NA works participates in the works of international delegations
MP Sona Ghazaryan of the ruling "Civil Contract” faction, commenting on the statements of the oppositionists not to return to the parliament in a conversation with Radar Armenia, noted that one of the opposition figures of the PACE delegation confirmed his participation in the autumn session. According to Ghazaryan, parliamentary activity is not a game and a dance where you can choose where to participate and where not.
"We received a mandate, within the framework of which we are obliged to fulfill our responsibilities; they also received a vote. Therefore, their electorate should follow up and understand that they do not make their voice and demands heard in the parliament. So, they are not effective; maybe they are lazy. They are completely pointless," said Ghazaryan.
To the question: it turns out that the parliamentary opposition does not participate in the work of the National Assembly but goes on business trips and outside the country. Does it still participate in parliamentary work? "According to my information, some of them are already being prepared. Maybe they like to travel; I can't comment."