Սեպտեմբերի 9-ին Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Սեպտեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 45 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ՝ հետաձգվել են «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 4-ի 010-Ա որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 25-ի 019-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 25-ի 020-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում թեկնածուների ընտրության համար ձեւավորվող մրցութային խորհրդի անդամ նշանակելու մասին» որոշումների նախագծերի քննարկումները:

45 questions were included in the draft plan of the NA sessions
On September 9, the meeting of the Council of the RA National Assembly was held under the chairmanship of Alen Simonyan.
The draft agendas of the fourth session of the eighth conference of the National Assembly and the regular sessions to be convened on September 12 were discussed and approved.
Forty-five questions were included in the draft plan of the regular sessions to be convened on September 12.
According to the Council's decision, "On making changes in the decision of the Council of the National Assembly 010-A of October 4, 2021", "On making changes in the decision of the Council of the National Assembly 019-A of October 25, 2021", "The Council of the National Assembly 2021" were postponed Discussions of the draft decisions "On making changes in the decision 020-A of October 25" and "On appointing a member of the competitive council formed for the selection of candidates for the position of a member of the Corruption Prevention Commission."