Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների անդամները կհանդիպեն այսօր Մոսկվայում։ Հանձնաժողովների ձևավորումից ի վեր սա Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների երկրորդ հանդիպումն է։
Փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանի և Շահին Մուստաֆաևի գլխավորած հանձնաժողովների հանդիպման օրակարգը հայտնի չէ։
Ընդգծենք, որ հանձնաժողովների հանդիպմանը հաջորդելու է երկու երկրների ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հանդիպումը Բրյուսելում։
Հիշեցնենք նաև՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհերի Գրիգորյանն ու Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևն առաջին անգամ հանդիպել են երեք ամիս առաջ Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին՝ Երասխի հատվածում։

Deputy Prime Ministers of Armenia and Azerbaijan will meet today
The members of the commissions on border demarcation and border security issues of Armenia and Azerbaijan will meet today in Moscow. Since the formation of the commissions, this is the second meeting of representatives of Armenia and Azerbaijan.
The meeting agenda of the commissions headed by Deputy Prime Ministers Mher Grigoryan and Shahin Mustafaev is unknown.
Let us emphasize that the meeting of the commissions will be followed by the meeting of the leaders of the two countries, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev, in Brussels.