Հայաստանի ու Ադրբեջանի սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների անդամները կհանդիպեն այսօր Մոսկվայում։ Հանձնաժողովների ձևավորումից ի վեր սա Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների երկրորդ հանդիպումն է։
Փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանի և Շահին Մուստաֆաևի գլխավորած հանձնաժողովների հանդիպման օրակարգը հայտնի չէ։
Ընդգծենք, որ հանձնաժողովների հանդիպմանը հաջորդելու է երկու երկրների ղեկավարներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իլհամ Ալիևի հանդիպումը Բրյուսելում։
Հիշեցնենք նաև՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհերի Գրիգորյանն ու Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևն առաջին անգամ հանդիպել են երեք ամիս առաջ Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին՝ Երասխի հատվածում։

Сегодня встретятся вице-премьеры Армении и Азербайджана
Члены комиссии по вопросам демаркации границы и безопасности границ Армении и Азербайджана встретятся сегодня в Москве. С момента образования комиссии это вторая встреча представителей Армении и Азербайджана.
Повестка заседания комиссий во главе с вице-премьерами Мгером Григоряном и Шахином Мустафаевым не известна.
Подчеркнем, что за заседанием комиссии последует встреча лидеров двух стран Никола Пашиняна и Ильхама Алиева в Брюсселе.
Напомним также: вице-премьер Армении Мгер Григорян и вице-премьер Азербайджана Шахин Мустафаев впервые встретились три месяца назад на армяно-азербайджанской границе, на Ерасхском участке.