Գրիգորյանն ու Մուստաֆաևը մտքեր են փոխանակել հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի և հետագա աշխատանքների շուրջ
Օգոստոսի 30-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի երկրորդ նիստը՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ԱՀ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ:
Նիստին ընդառաջ Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հադիպել է Շահին Մուստաֆաևի և Մհեր Գրիգորյանի հետ և ողջունել հանձնաժողովի աշխատանքների շարունակումը։
Կողմերը քննարկել են կազմակերպչական և ընթացակարգային հարցեր, հանգամանալից մտքեր փոխանակել հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի և հետագա աշխատանքների շուրջ: Երախտագիտություն է հայտնվել ռուսական կողմին հանդիպումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համաձայնեցված ժամկետներում երրորդ հանդիպման անցկացման վերաբերյալ։

Григорян и Мустафаев обменялись мнениями по регламентации совместной деятельности комиссий и дальнейшей работы
В Москве 30 августа под председательством вице-премьер-министра РА Мгера Григоряна и вице-премьер-министра Армении Шахина Мустафаева состоялось второе заседание комиссии по демаркации и пограничной безопасности государственной границы между Республикой Армения и Азербайджанской Республикой.
Перед заседанием вице-премьер РФ Алексей Оверчук встретился с Шахином Мустафаевым и Мгером Григоряном и приветствовал продолжение работы комиссии.
Стороны обсудили организационные и процедурные вопросы, обменялись детальными мыслями по регламентации совместной деятельности комиссий и дальнейшей работы. Выражена благодарность российской стороне за организацию встречи на высоком уровне.