Գրիգորյանն ու Մուստաֆաևը մտքեր են փոխանակել հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի և հետագա աշխատանքների շուրջ
Օգոստոսի 30-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովի և Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի երկրորդ նիստը՝ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի և ԱՀ փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի նախագահությամբ:
Նիստին ընդառաջ Ռուսաստանի փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը հադիպել է Շահին Մուստաֆաևի և Մհեր Գրիգորյանի հետ և ողջունել հանձնաժողովի աշխատանքների շարունակումը։
Կողմերը քննարկել են կազմակերպչական և ընթացակարգային հարցեր, հանգամանալից մտքեր փոխանակել հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգի և հետագա աշխատանքների շուրջ: Երախտագիտություն է հայտնվել ռուսական կողմին հանդիպումը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համաձայնեցված ժամկետներում երրորդ հանդիպման անցկացման վերաբերյալ։

Grigoryan and Mustafaev exchanged ideas on the regulation of joint activities of the commissions and further work
On August 30, the second session of the commission on demarcation and border security of the state border between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan and the state commission on the division of the state border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia was held in Moscow, chaired by RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and Armenian Deputy Prime Minister Shahin Mustafaev.
Before the meeting, Russian Deputy Prime Minister Alexey Overchuk met with Shahin Mustafaev and Mher Grigoryan and welcomed continuing the commission's work.
The parties discussed organizational and procedural issues and exchanged detailed thoughts on the regulation of joint activities of the commissions and further work. Gratitude was expressed to the Russian side for organizing the match at a high level.