Քոչարյանը, բուժվելու փոխարեն, հանգիստն է վայելում իտալական ծովափերում
Նախորդ շաբաթ լուր տարածվեց, որ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնել է արտերկիր։ Ըստ աղբյուրների, նա մեկնել է Գերմանիա` բուժվելու։ Հաշվի առնելով, որ իր դատավարության ընթացքում Ռոբերտ Քոչարյանը քանիցս բուժվելու պատրվակով խափանման միջոցի փոփոխություն էր պահանջում, այս լուրը կարող էր թվալ իրական։
Սակայն, ըստ մեր տեղեկությունների, այս անգամ նա հանգրվանել է Իտալիայում, որտեղ հանգիստն է վայելում իր ռուսահայ օլիգարխ ընկերների հետ։
Մեր աղբյուրները հայտնում են նաև, որ Քոչարյանի «բուժումը» անցնում է զբոսանավերում` վայելելով իտալական ծովափերի արևը։
Մինչ այդ, անշուշտ, նրա խորհրդարանական խմբակցությունը հերթական վճռական հանրահավաքն է նախատեսում «հայրենիքի փրկման» օրակարգով։

Instead of being treated, Kocharyan is enjoying the rest on the Italian beaches
Last week, the news spread that the 2nd President of the Republic of Armenia, Robert Kocharian, went abroad. According to sources, he went to Germany for treatment. Considering that during his trial, Robert Kocharyan repeatedly requested a change of restraining order under the pretext of getting medical treatment, this news could seem natural.
However, according to our information, he rested in Italy this time, where he enjoyed rest with his Russian-Armenian oligarch friends.
Our sources also inform that Kocharyan's "treatment" is spent on yachts, enjoying the sun of the Italian beaches.
Until then, his parliamentary faction is planning another decisive rally with the schedule of "saving the motherland."