Քոչարյանը, բուժվելու փոխարեն, հանգիստն է վայելում իտալական ծովափերում
Նախորդ շաբաթ լուր տարածվեց, որ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնել է արտերկիր։ Ըստ աղբյուրների, նա մեկնել է Գերմանիա` բուժվելու։ Հաշվի առնելով, որ իր դատավարության ընթացքում Ռոբերտ Քոչարյանը քանիցս բուժվելու պատրվակով խափանման միջոցի փոփոխություն էր պահանջում, այս լուրը կարող էր թվալ իրական։
Սակայն, ըստ մեր տեղեկությունների, այս անգամ նա հանգրվանել է Իտալիայում, որտեղ հանգիստն է վայելում իր ռուսահայ օլիգարխ ընկերների հետ։
Մեր աղբյուրները հայտնում են նաև, որ Քոչարյանի «բուժումը» անցնում է զբոսանավերում` վայելելով իտալական ծովափերի արևը։
Մինչ այդ, անշուշտ, նրա խորհրդարանական խմբակցությունը հերթական վճռական հանրահավաքն է նախատեսում «հայրենիքի փրկման» օրակարգով։

Вместо лечения Кочарян наслаждается отдыхом на итальянских пляжах
На прошлой неделе распространилась новость о том, что 2-й президент Республики Армения Роберт Кочарян уехал за границу. По словам источников, он отправился на лечение в Германию. Учитывая, что во время суда Роберт Кочарян неоднократно ходатайствовал об изменении меры пресечения под предлогом лечения, эта новость могла показаться реальной.
Однако, по нашим сведениям, в этот раз он отдыхал в Италии, где наслаждается отдыхом со своими друзьями-олигархами российско-армянского происхождения.
Наши источники также сообщают, что «лечение» Кочарян проводит на яхтах, наслаждаясь солнцем итальянских пляжей.
А пока, конечно, его парламентская фракция планирует очередной решительный митинг с повесткой «спасения Родины».