Հայաստանի և Վրաստանի հարաբերությունները ոչ միայն եղբայրության, ընկերության օրինակ են, այլև նախապայման ողջ տարածաշրջանի բարեկեցության, անվտանգության, կայունության և զարգացման համար։ «Բարեկամության» կամրջի բացման արարողության ժամանակ ունեցած ելույթում այս մասին ասել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին:
««Բարեկամության» կամուրջը, որը միասին ենք կառուցել, մեր համագործակցության և մեր բարեկամության հաջողությունն է մարմնավորում։ Երկու պետությունների տարածքում գտնվող համատեղ կառուցված, ժամանակակից չափորոշիչներով և չափանիշներով, 160 մետր երկարությամբ քառաշերտ կամուրջը հազվագյուտ նախագիծ է տարածաշրջանում»,- ասել է Ղարիբաշվիլին:
Վրաստանի վարչապետի խոսքով, կամուրջը ոչ միայն Հայաստանի և Վրաստանի քաղաքացիների և հյուրերի համար կլինի օգտակար, այլ այն ռազմավարական նշանակություն է ձեռք բերում` որպես Արևելք-Արևմուտք միջազգային ուղու նշանակալի մաս։

"Friendship" bridge embodies the success of our cooperation and our friendship. Gharibashvili
The relations between Armenia and Georgia are not only an example of brotherhood and friendship but also a prerequisite for the well-being, security, stability, and development of the entire region. Prime Minister of Georgia Irakli Gharibashvili said this in his speech at the opening ceremony of the "Friendship" bridge.
"The "Friendship" bridge, which we built together, embodies the success of our cooperation and friendship. A 160-meter-long four-lane bridge, jointly built on the territory of two states, with modern standards and measures, is a rare project in the region," Gharibashvili said.
According to the Prime Minister of Georgia, the bridge will not only be helpful for the citizens and guests of Armenia and Georgia, but it will acquire strategic importance as a significant part of the East-West international road.