Առկա են բոլոր նախադրյալները խորացնելու հարաբերությունները եղբայրական Վրաստանի հետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հանդիպել է հարևան Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ և ներկա գտնվել հայ-վրացական սահմանին՝ Դեբեդ գետի վրա, նոր ավտոմոբիլային կամրջի բացման արարողությանը։
«Անկասկած ընդհանուր արժեքների և պատմական ժառանգության վրա խարսխված մեր երկու եղբայրական երկրների դարավոր կապերը ունեն նման արդիական և ժամանակակից պահանջներին համահունչ կարևոր ենթակառուցվածքի կարիք, որն ամուր հենք է ստեղծում հետագա ծավալուն համագործակցության համար»,- միջոցառմանն ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այսօր առկա են անհրաժեշտ բոլոր նախադրյալները ՀՀ արտաքին քաղաքականության կարևոր առաջնահերթություններին համապատասխան զարգացնելու և խորացնելու հարաբերությունները եղբայրական Վրաստանի հետ։
ՀՀ վարչապետը հաճելիորեն զարմացել է, որ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ 97 տոկոս առևտրաշրջանառության աճ կա։
Հիշեցնենք՝ հայ-վրացական սահմանի Սադախլո-Բագրատաշեն անցակետի շինարարությունը մեկնարկել էր 2021 թվականի մայիսին։

All prerequisites for deepening relations with brotherly Georgia are present
RA Prime Minister Nikol Pashinyan met today with the Prime Minister of neighboring Georgia, Irakli Gharibashvili, and attended the opening ceremony of the new road bridge on the Debed River on the Armenian-Georgian border.
"Undoubtedly, the age-old ties of our two fraternal countries, anchored on common values ​​and historical heritage, need such an important infrastructure in line with modern and contemporary requirements that creates a strong foundation for further extensive cooperation," Nikol Pashinyan said at the event, expressing his belief that the current existing all the prerequisites are necessary to develop and deepen relations with Georgia following the essential priorities of RA foreign policy.
The RA Prime Minister was pleasantly surprised that there was a 97% increase in trade turnover compared to last year's period.