ՀՀ ԱԳՆ-ն արձագանքելու է ՌԴ դիվանագիտական նոտային սահմանված կարգով
Հիշատակված նոտան ստացել ենք և սահմանված կարգով կարձագանքենք։ Այս մասին այսօր Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը՝ անդրադառնալով Մոսկվայից հնչող այն հայտարարություններին, թե այնտեղ սպասում են ՀՀ ԱԳՆ-ի արձագանքին։
Ավելի վաղ ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատունը նոտա էր հղել ՀՀ ԱԳՆ-ին՝ օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական պայթյունի համատեքստում մամուլում ռուսական կառույցների հասցեին հնչած մեղադրանքների առնչությամբ։
Այսօր կայացած ճեպազրույցում ՌԴ ԱԳՆ Տեղեկատվության և մամուլի դեպարտամենտի փոխտնօրեն Իվան Նեչաևն էլ հայտարարել էր, որ Ռուսաստանը Հայաստանից պատասխան է ակնկալում։

The RA MFA will respond to the Russian diplomatic note in the prescribed manner
We have received the mentioned note and will respond following the established procedure. RA MFA press secretary Vahan Hunanyan said this in a conversation with Radar Armenia today, referring to the statements from Moscow that they are waiting for the reaction of the RA MFA.
Earlier, the Russian embassy in RA sent a note to the RA MFA regarding the accusations made in the press against Russian structures in the context of the tragic explosion in the "Surmalu" shopping center on August 14.
In today's briefing, Deputy Director of the Information and Press Department of the Russian Foreign Ministry, Ivan Nechaev, announced that Russia expects a response from Armenia.