Վյաչեսլավ Վոլոդինը և Վալենտինա Մատվիենկոն իրենց ցավակցությունն են հայտնել «Սուրմալու»-ի պայթյունի կապակցույամբ
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվածների վերաբերյալ ցավակցական նամակներ է ստացել Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինից և ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյից:
«Պետական դումայի պատգամավորների և իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Երևանի առևտրի կենտրոնի հրդեհի ողբերգական հետևանքների համար»,- մասնավորապես ասված է Վյաչեսլավ Վոլոդինի պաշտոնական նամակում: Նա իր զորակցությունն է հայտնել զոհերի ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել հրդեհից տուժածներին:
«Խնդրում եմ զոհերի հարազատներին, անհետ կորածների ընտանքիներին փոխանցել մեր զորակցության խոսքերը»,- նշված է Վալենտինա Մատվիենկոյի պաշտոնական նամակում: Նա արագ ապաքինում է մաղթել ողբերգական դեպքից տուժածներին:

Vyacheslav Volodin and Valentina Matvienko expressed their condolences concerning the explosion of "Surmalu"
Speaker of the National Assembly Alen Simonyan received letters of condolence from the Chairman of the State Duma of the Russian Federal Assembly, Vyacheslav Volodin, and the Chairman of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation, Valentina Matvienko, regarding the victims of the explosion in the "Surmalu" shopping center.
"On behalf of the deputies of the State Duma and myself, I express my deepest condolences for the tragic consequences of the fire in the Yerevan shopping center," Vyacheslav Volodin's official letter said in particular. He expressed his support to the victims' families and wished a speedy recovery to those affected by the fire.
"Please convey our words of support to the relatives of the victims, families of the missing," Valentina Matvienko's official letter stated. He wishes those affected by the tragic incident a speedy recovery.