Ավինյանի այցը քարոզարշավ չեմ համարում. լրագրողները սիրում են ստանալ հարցի պատասխանն այն կերպ, որը իրենք են ակնկալում. Անի Խաչատրյան
Radar Armenia-ի հետ զրույցում Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանը, անդրադառնալով երեկ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի՝ «Սուրմալուի» փլուզման գոտի կատարած այցի վերաբերյալ սոցցանցերում հնչած մեկնաբանություններին, նշեց, որ այցը քարոզարշավ չի համարում։ Ըստ նրա՝ այդ նույն տրամաբանությամբ իր՝ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոն այցը նույնպես պետք է քարոզարշավ համարել։
«Մեկ օր առաջ ես ինքս էլ եմ այնտեղ եղել ու իմ ներկա գտնվելն էլ կարող էր քարոզարշավ դիտարկվել, որովհետև ես քաղաքական այլ ուժ եմ ներկայացնում, որը հայտարարել է, որ մասնակցելու է առաջիկա քաղաքապետի ընտրություննեին։ Մի անգամ էլ եմ կրկնում, որ ես այդ այցը չեմ համարում քարոզարշավ», - շեշտում է Անի Խաչատրյանը։
Երևանի ավագանու անդամը նշում է, որ այս օրերին դեպքի վայրում եղել են շատ ՀՀ քաղաքացիներ և նման որակումները անընդունելի են։
Անդրադառնալով՝ այն խնդրին, երբ հնչում է հարց, որի մեջ արդեն կա այդ հարցի պատասխանը՝ Անի Խաչատրյանն ասաց՝ լրագրողները միշտ սիրում են ստանալ հարցի պատասխանն այն կերպ, որը իրենք են ակնկալում. «Կարծում եմ՝ Ավինյանը լրագրողների հարցերի ճնշման տակ է փորձել գտնել՝ ինչ դնի անունը, թե ինչու է ինքն այցելել դեպքի վայր»։ Ըստ Խաչատրյանի՝ պայթյունի վայրում գտնվելը գովազդի տարբերակ չէ, քանի որ բազմաթիվ մարդիկ են եղել տարածքում, հետևաբար ոչ ոք էլ արդարանալու խնդիր չունի, թե ինչու է այցելել։

I do not consider Avinyan's visit a campaign. journalists like to get the answer to the question in the way they expect. Ani Khachatryan
In a conversation with Radar Armenia, Ani Khachatryan, a member of the "Luys" faction of the Yerevan Council of Elders, referred to the comments on social networks regarding the visit of former RA Deputy Prime Minister Tigran Avinyan to the collapse zone of "Surmalu" yesterday, said that she does not consider the visit a campaign. She added that according to the same rationale, her visit to the "Surmalu" shopping center should also be considered a campaign.
"One day ago, I was there. My presence could be considered a campaign because I represent another political force, which has announced that it will participate in the upcoming mayoral elections. I repeat once again that I do not consider that visit as a campaign," emphasizes Ani Khachatryan.
The Yerevan Council of Elders member notes that many RA citizens were present at the scene these days, and such qualifications are unacceptable.
Touching upon the problem when a question is asked, there is already an answer to that question; Ani Khachatryan said, journalists always like to get the answer in the way they expect. "I think Avinyan, under the pressure of journalists' questions, tried to find out what to name and why he visited the incident scene." According to Khachatryan, being at the place of the explosion was not an option for advertising because there were many people in the area. Therefore, no one has a problem justifying why they visited.