Ավինյանի այցը քարոզարշավ չեմ համարում. լրագրողները սիրում են ստանալ հարցի պատասխանն այն կերպ, որը իրենք են ակնկալում. Անի Խաչատրյան
Radar Armenia-ի հետ զրույցում Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանը, անդրադառնալով երեկ ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի՝ «Սուրմալուի» փլուզման գոտի կատարած այցի վերաբերյալ սոցցանցերում հնչած մեկնաբանություններին, նշեց, որ այցը քարոզարշավ չի համարում։ Ըստ նրա՝ այդ նույն տրամաբանությամբ իր՝ «Սուրմալու» առևտրի կենտրոն այցը նույնպես պետք է քարոզարշավ համարել։
«Մեկ օր առաջ ես ինքս էլ եմ այնտեղ եղել ու իմ ներկա գտնվելն էլ կարող էր քարոզարշավ դիտարկվել, որովհետև ես քաղաքական այլ ուժ եմ ներկայացնում, որը հայտարարել է, որ մասնակցելու է առաջիկա քաղաքապետի ընտրություննեին։ Մի անգամ էլ եմ կրկնում, որ ես այդ այցը չեմ համարում քարոզարշավ», - շեշտում է Անի Խաչատրյանը։
Երևանի ավագանու անդամը նշում է, որ այս օրերին դեպքի վայրում եղել են շատ ՀՀ քաղաքացիներ և նման որակումները անընդունելի են։
Անդրադառնալով՝ այն խնդրին, երբ հնչում է հարց, որի մեջ արդեն կա այդ հարցի պատասխանը՝ Անի Խաչատրյանն ասաց՝ լրագրողները միշտ սիրում են ստանալ հարցի պատասխանն այն կերպ, որը իրենք են ակնկալում. «Կարծում եմ՝ Ավինյանը լրագրողների հարցերի ճնշման տակ է փորձել գտնել՝ ինչ դնի անունը, թե ինչու է ինքն այցելել դեպքի վայր»։ Ըստ Խաչատրյանի՝ պայթյունի վայրում գտնվելը գովազդի տարբերակ չէ, քանի որ բազմաթիվ մարդիկ են եղել տարածքում, հետևաբար ոչ ոք էլ արդարանալու խնդիր չունի, թե ինչու է այցելել։

Я не считаю визит Авиняна предвыборной кампанией. Журналисты любят подводить к ответу на вопрос так, как того они ожидают. Ани Хачатрян
В беседе с Radar Armenia член фракции "Луйс" Совета старейшин Еревана Ани Хачатрян, ссылаясь на комментарии в социальных сетях о визите бывшего вице-премьер-министра РА Тиграна Авиняна в зону обрушения  ТЦ "Сурмалу" вчера заявила, что не считает визит пиар-акцией. По ее словам, по той же логике агитацией следует считать и ее посещение торгового центра «Сурмалу».
«День назад я сама был там и мое присутствие можно было бы считать агитацией, потому что я представляю другую политическую силу, которая заявила, что будет участвовать в предстоящих выборах мэра. Еще раз повторяю, что не считаю этот визит кампанией ", - подчеркивает Ани Хачатрян.
Член Совета старейшин Еревана отмечает, что в эти дни на месте происшествия присутствовало много граждан РА, и такая квалификация неприемлема.
Касаясь проблемы, когда задается вопрос, в котором уже есть ответ на этот вопрос, Ани Хачатрян сказала, что журналисты всегда хотят получить ответ на вопрос в том виде, в котором они ожидают. « Думаю, Авинян под давлением вопросов журналистов пытался объяснить, в каком качестве он приехал на место происшествия ». По словам Хачатрян, нахождение на месте взрыва не способ для рекламы, потому что на месте трагедии было много людей, поэтому никто не обязан обосновывать причины своего присутствия.