Այս պահին քրեական գործի ապացույցները վկայում են դեպքի անզգուշությամբ լինելու վարկածը. Քյարամյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Կառավարության նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ Քննչական կոմիտեի նախագահից հետաքրքվեց՝ ինչ տեղեկություններ կան «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնի պայթյունից հետո հարուցված քրեական գործից։ Քննչական կոմիտեի ղեկավար Արգիշտի Քյարամյանն ասաց, որ տարբեր վարկածներ են շրջանառվում, սակայն նշեց, որ այս պահին քրեական գործով չկա որևէ փաստական տվյալ, որը կվկայի ահաբեկչության կամ որևէ այլ դիտավորությամբ հանցակազմի առկայության վերաբերյալ։

На данный момент материалы уголовного дела свидетельствуют о версии, что инцидент произошел по неосторожности. Кярамян (ВИДЕО)
В ходе заседания правительства премьер-министр РА Никол Пашинян поинтересовался у председателя Следственного комитета РА, какая информация имеется по уголовному делу, возбужденному после взрыва в торговом центре "Сурмалу". Глава следственного комитета Аргишти Кярамян заявил, что существуют различные гипотезы, но отметил, что на данный момент в уголовном деле нет фактических данных, которые бы свидетельствовали о терроризме, и о наличии какого-либо умышленного преступления.