Սա նաև սթափեցնող էր. մենք պետք է անդրադառնանք այլ տեղերում թափոնների պահպանմանը. Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Որոնողական աշխատանքերն արդեն մոտենում են ավարտին։ Ես հատուկ ուզում եմ շեշտել փրկարար ծառայության աշխատանքի որակը և նրանց օպերատիվությունը և ուզում եմ նրանց հատուկ շնորհակալություն հայտնել։ Այս մասին այսօր «Սուրմալու»  տոնավաճառի տարածքում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ՀՀ նախկին փոխվարչապետ, Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններին քաղաքապետի «ՔՊ» թեկնածու Տիգրան Ավինյանը՝ վստահություն հայտնելով, որ ՀՀ քաղաքացիները կիսում են իր կարծիքը։
Տիգրան Ավինյանի խոսքով՝ ԱԻՆ-ը այն հազվագյուտ կայացած կառույցներից մեկն է, որը շատ լավ հասկանում է իր առաքելությունը և իրականացնում է այն ինչ պետք է անի։
«Որոնողական աշխատանքները գրեթե ավարտին են հասնում։ Ընդամենը մեկ անհետ կորած անձ կա: Կոնկրետ տեղանքը արդեն ֆիքսված է և այդ հատվածում շարունակվում են որոնողական աշխատանքները։ Տեղի ունեցած ողբերգությունը կարծում եմ շատ սթափեցնող և ցավալի բան էր, որը տեղի ունեցավ, և սա առիթ է տալու մտածելու նմանատիպ նյութերի պահպանման վերաբերյալ, սա առիթ է տալու մտածելու մեր մշակույթում, մեր ծնունդներին, կնունքներին, հարսանիքներին հրավառության օգտագործման մասին»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը շեշտելով, որ մենք պետք է կարողանանք այդ մշակույթից հրաժարվել, քանի որ մասնավոր հրավառությունները ոչ միայն խանգարում են մարդկանց անդորրը, այլև համոզվեցինք, որ մեծ վտանգ են ներկայացնում։

This was also sobering. We need to call attention to waste storage elsewhere. Tigran Avinyan (VIDEO)
Search operations are nearing completion. I especially want to emphasize the quality of the work of the rescue service and their efficiency, and I want to express my special thanks to them. Former Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia, "KP" candidate for mayor of the Yerevan Council of Elders, Tigran Avinyan, expressed his confidence that the citizens of Armenia share his opinion.
According to Tigran Avinyan, MES is a rare, well-established structure that understands its mission well and implements what it should do.
"The search works are almost coming to an end. There is only one missing person. The specific location has already been fixed, and search operations are continuing in that area. I think the tragedy that happened was a very sobering and painful thing that happened, and this will allow us to think about the preservation of similar materials; this will allow thinking about the use of fireworks in our culture, at our birthdays, anniversaries, and weddings," Tigran Avinyan said. Stressing that we should be able to give up that culture because private fireworks not only disturb people's peace, but we were also convinced that they pose great danger.