ՀՀ և ՌԴ վարչապետները քննարկել են ռուս-հայկական համագործակցության առանցքային հարցեր
Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ կառավարությունից։
Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են առևտրատնտեսական ոլորտում ռուս-հայկական համագործակցության և տարբեր ոլորտներում համատեղ նախագծերի իրականացման առանցքային հարցեր։
Միխայիլ Միշուստինը և Նիկոլ Փաշինյանը քննարկել են նաև Եվրասիական տնտեսական միությունում համագործակցության ընդլայնման և օգոստոսի 25-26-ը Չոլպոն-Աթայում (Ղրղզստանի Հանրապետություն) Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի նախապատրաստման առաջնահերթ խնդիրները։

Премьер-министры РА и РФ обсудили ключевые вопросы российско-армянского сотрудничества
Состоялся телефонный разговор Премьер-министра Российской Федерации Михаила Мишустина с Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном. Об этом сообщает правительство России.
Главы правительств обсудили ключевые вопросы российско-армянского сотрудничества в торгово-экономической сфере и реализации совместных проектов в различных сферах.
Михаил Мишустин и Никол Пашинян также обсудили приоритетные вопросы расширения сотрудничества в Евразийском экономическом союзе и подготовки заседания Евразийского межправительственного совета 25-26 августа в Чолпон-Ате (Кыргызская Республика).