ՀՀ և ՌԴ վարչապետները քննարկել են ռուս-հայկական համագործակցության առանցքային հարցեր
Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ կառավարությունից։
Կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են առևտրատնտեսական ոլորտում ռուս-հայկական համագործակցության և տարբեր ոլորտներում համատեղ նախագծերի իրականացման առանցքային հարցեր։
Միխայիլ Միշուստինը և Նիկոլ Փաշինյանը քննարկել են նաև Եվրասիական տնտեսական միությունում համագործակցության ընդլայնման և օգոստոսի 25-26-ը Չոլպոն-Աթայում (Ղրղզստանի Հանրապետություն) Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի նախապատրաստման առաջնահերթ խնդիրները։

RA and RF Prime Ministers discussed key issues of Russian-Armenian cooperation
The Prime Minister of the Russian Federation, Mikhail Mishustin, had a telephone conversation with the Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan. This is reported by the Russian government.
The heads of governments discussed key issues of Russian-Armenian cooperation in the trade and economic sphere and implementation of joint projects in various fields.
Mikhail Mishustin and Nikol Pashinyan also discussed the priority issues of expanding cooperation in the Eurasian Economic Union and preparing the session of the Eurasian Intergovernmental Council on August 25-26 in Cholpon-Ata (Kyrgyz Republic).