Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը ցավակցական հեռագիր է հղել նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին
Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում բռնկված հրդեհի և պայթյունի հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ:
Հեռագրում ասվում է.
«Երևանում գտնվող առևտրի կենտրոնում բռնկված հրդեհի հետևանքով տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ թույլ տվեք իմ խորին ցավակցությունը հայտնել Ձեզ և զոհվածների ընտանիքներին:
Խնդրում եմ անկեղծ ցավակցությունները փոխանցել նրանց, ովքեր դեռ փնտրում են իրենց սիրելիներին, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ և ամբողջական ապաքինում»:

The President of the Republic of Serbia, Alexander Vucic, sent a telegram of condolence to the President of the Republic of Armenia, Vahagn Khachaturyan, concerning the tragedy that occurred due to the fire and explosion in the "Surmalu" shopping center.
The telegram says:
"Concerning the tragedy that occurred due to the fire in the shopping center in Yerevan, allow me to express my deepest condolences to you and the victims' families.
Please extend my sincere condolences to those still searching for their loved ones and wish those injured a speedy and complete recovery."