Ստահոդ և մտացածին տեղեկություններ են. ՊՆ խոսնակի հերքումը
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը հերքում է Hraparak.am-ի՝ «ՊՆ-ում կադրային փոփոխություններ են» վերտառությամբ հրապարակումը, որտեղ նշվում է, թե իբր պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի՝ շաբաթներ առաջ Դիլիջան մեկնելու ընթացքում միջադեպ է տեղի ունեցել։ Ըստ պարբերականի՝ բենզալցակայանի աշխատակիցը մատ է ցույց տվել Պապիկյանին, որից հետո վերջինիս ցուցումով ոստիկաններ են ժամանել և ձերբակալել տղային։ «Հրապարակ»-ի հոդվածում ասվում է, թե Պապիկյանին իբր մատ ցույց տված տղան ՊՆ գնդապետ, նախկինում Քելբաջարի զորամասի հրամանատար Հրայր Աթոյանի որդին է։ Ըստ լրատվամիջոցի՝ Աթոյանին այդ դեպքից անմիջապես հետո Պապիկյանը, իբր, զորացրելու հրաման է տվել։
Radar Armenia-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանն ասաց, որ  նման միջադեպ ՊՆ նախարարի մասնակցությամբ չի եղել:
«Ստահոդ և մտացածին տեղեկություններ են: Իսկ գնդապետ Հրայր Աթոյանը զորացրվել է 2022թ.՝ իր դիմումի համաձայն, երկարամյա կենսաթոշակի հիմքով»,- նշեց Արամ Թորոսյանը:

Это ложная и вымышленная информация. Опровержение пресс-секретаря Минобороны РА
Пресс-секретарь Минобороны РА Арам Торосян опровергает публикацию Hraparak.am с заголовком «В Минобороны кадровые перестановки», где упоминается, что якобы во время поездки министра обороны Сурена Папикяна в Дилижан несколько недель назад произошел инцидент. По данным издания, сотрудник АЗС показал средний палец Папикяну, после чего по указанию последнего прибыла полиция и задержала молодого человека. В статье «Грапарак» говорится, что парень, который якобы показал непристойный жест, является сыном Грайра Атояна, полковника Минобороны, бывшего командира Кельбаджарской воинской части. По данным СМИ, сразу после этого инцидента Папикян якобы отдал приказ о демобилизации Атояна.
В беседе с Radar Armenia пресс-секретарь минобороны РА Арам Торосян сказал, что такого инцидента с участием министра обороны не было.
"Это ложная и вымышленная информация. А полковник Грайр Атоян уволен в 2022 году по собственному желанию на основании долгосрочной пенсии", - отметил Арам Торосян.