Բրազիլիայի դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին
Օգոստոսի 9-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանին իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգան:
Շնորհավորելով դեսպանին նշանակման առթիվ՝ ԱԳ նախարարի տեղակալը նրան մաղթեց բեղմնավոր աշխատանք և հաջողություններ իր պատասխանատու գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար՝ Բրազիլիայի նորանշանակ դեսպանը նշեց, որ կներդնի առավելագույն ջանքերը` երկու երկրների միջև հարաբերությունների առավել ամրապնդման և հայ-բրազիլական օրակարգը զարգացնելու համար:
Զրուցակիցները քննարկեցին հայ-բրազիլական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ երկկողմ քաղաքական ու տնտեսական կապերի զարգացման ու տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնման հեռանկարները։
Անդրադարձ կատարվեց տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ մի շարք հարցերի։
Պարույր Հովհաննիսյանը Բրազիլիայի դեսպանին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ առկա զարգացումները և հայկական կողմի դիրքորոշումը։

Посол Бразилии вручил копию верительных грамот заместителю министра иностранных дел РА
9 августа новоназначенный посол Федеративной Республики Бразилия Фабио Ваз Питалуга вручил копию верительных грамот заместителю министра иностранных дел РА Паруйру Ованнисяну.
Поздравив посла с назначением, заместитель министра иностранных дел пожелал ему плодотворной работы и успехов в ответственной работе.
Выразив признательность за добрые пожелания, новоназначенный посол Бразилии отметил, что приложит максимум усилий для дальнейшего укрепления отношений между двумя странами и развития армяно-бразильской повестки дня.
Собеседники обсудили широкий круг вопросов, касающихся армяно-бразильских отношений, в том числе перспективы развития двусторонних политических и экономических связей и расширения взаимовыгодного сотрудничества в различных сферах.
Был рассмотрен ряд актуальных региональных и международных вопросов.
Паруйр Ованнисян представил послу Бразилии текущие события вокруг нагорно-карабахского конфликта и позицию армянской стороны.