Վովա Գասպարյանի թիկնազորի նախկին պետն ազատ կարձակվի
Նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի թիկնազորի պետ Արշակ Հակոբյանն ազատ կարձակվի. այս մասին տեղեկացրել է նրա փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը։
Փաստաբանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ ասված է. «Մեր փաստաբանական թիմի 8-ամսյա ծանրագույն պայքարը սկսեց տալ դրական արդյունքներ. Արշակ Հակոբյանը գրավով ազատ կարձակվի»։
Հիշեցնենք՝ Արշակ Հակոբյանը կալանավորվել է 2021-ի նոյեմբերի 30-ին, նրան մեղադրանք է առաջադրվել հայտարարագրման ենթակա առանձնապես խոշոր չափերով գույքը թաքցնելու և փողերի լվացման համար։
Հիշեցնենք, որ Արշակ Հակոբյանի գործով տևական ժամանակ է՝ տարաձայնություններ կան ՀՀ գլխավոր դատախազության և Հակակոռուպցիոն կոմիտեի միջև. և նրանց բանավեճը հրապարակային դաշտ էր տեղափոխվել։

Бывший начальник охраны Вовы Гаспаряна выйдет на свободу
Аршак Акопян, начальник охраны бывшего начальника полиции Владимира Гаспаряна, будет освобожден. Об этом сообщил его адвокат Тигран Атанесян.
В сообщении адвоката на Facebook говорится: «Восьмимесячная упорная борьба нашей юридической команды начала давать положительные результаты. Аршак Акопян будет освобожден под залог».
Напомним: Аршак Акопян был арестован 30 ноября 2021 года, ему инкриминируется сокрытие особо крупного имущества, подлежащего декларированию, и отмывание денег.
Напоминаем, что между Генеральной прокуратурой РА и Антикоррупционным комитетом по делу Аршака Акопяна давно существуют разногласия . и их дебаты перешли на публичную арену.