Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է ՀՀ-ում Վրաստանի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է  Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Իրակլի Կվանճախաձեին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում Վրաստանի դեսպանության առաջին քարտուղար Շալվա Սաբաուրին:
Ողջյունելով հյուրերին նախարար Արմեն Փամբուխչյանը նշել է, որ իր ղեկավարած գերատեսչությունը պատրաստակամ է տարբեր ոլորտներում համագործակցել վրացական կողմի հետ։
Վրաստանի դեսպանության ներկայացուցիչն էլ իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և հույս հայտնել, որ առողջ համագործակցությունը շարունակական կլինի։
Զրուցակիցները քննարկել են ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերը, ինչպես նաև կարևորել երկու բարեկամ պետությունների միջև փոխօգնության և փոխվստահության առկայությունը։

Армен Памбухчян принял временного поверенного в делах посольства Грузии в Армении
Министр по чрезвычайным ситуациям Армен Памбухчян принял временного поверенного в делах посольства Грузии в Республике Армения Ираклия Кванчахадзе. Во встрече также принял участие первый секретарь посольства Грузии в Армении Шалва Сабаури.
Приветствуя гостей, министр Армен Памбухчян отметил, что возглавляемое им ведомство готово сотрудничать с грузинской стороной в различных сферах.
Представитель посольства Грузии, в свою очередь, поблагодарил за теплый прием и выразил надежду на продолжение здорового сотрудничества.
Собеседники обсудили текущие и предстоящие программы, а также подчеркнули наличие взаимопомощи и взаимного доверия между двумя дружественными государствами.