Հուլիսի 11-ին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնի համար Միացյալ Նահանգների Սենատի քննարկմանն է ներկայացրել Ուկրաինայում ԱՄՆ գործերի նախկին ժամանակավոր հավատարմատար Քրիստինա Քվինի թեկնածությունը: Այս մասին հայտնել Է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը։
Քրիստինա Քվինը (2019թ. մայիսից-2022թ. կեսերը) եղել է Ուկրաինայում ԱՄՆ դեսպանի ժամանակավոր հավատարմատար: Տարբեր ժամանակաշրջաններում Քվինն աշխատել է Բանգկոկի, Լոնդոնի, Մոսկվայի, Բրյուսելի ԱՄՆ դեսպանություններում, եղել Է Սպիտակ տան Ազգային Անվտանգության խորհրդում ԵՄ-ի, Ուկրաինայի և Բելառուսի հարցերով տնօրեն:

Байден выдвинул кандидатуру Кристины Куинн на пост посла США в Армении
11 июля президент США Джо Байден внес на обсуждение Сената США кандидатуру бывшего временного поверенного в делах США в Украине Кристины Куинн на пост посла США в Армении. Об этом сообщает пресс-служба Белого дома.
Кристина Куинн (май 2019 г. - середина 2022 г.) была временным поверенным в делах посла США в Украине. В разные периоды Куинн работала в посольствах США в Бангкоке, Лондоне, Москве, Брюсселе, был директором по делам ЕС, Украины и Беларуси в Совете национальной безопасности Белого дома.