Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի նախագահի հետ
Հայաստանի վարչապետը շնորհավորել է Թուրքիայի նախագահին Կուրբան Բայրամի առթիվ, իսկ Թուրքիայի նախագահը շնորհավորել է Հայաստանի վարչապետին գալիք Վարդավառի՝ Հիսուս Քրիստոսի Պայծառակերպության տոնի առթիվ։
Ղեկավարներն ընդգծել են իրենց երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորման երկկողմ գործընթացի կարևորությունը, ինչը կնպաստի նաև տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ամրապնդմանը։
Այս համատեքստում նրանք ակնկալիք են հայտնել, որ հուլիսի 1-ին իրենց երկրների հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները շուտ կյանքի կկոչվեն:

Пашинян провел телефонный разговор с президентом Турции
Премьер-министр Армении поздравил Президента Турции с праздником Курбан Байрам, а Президент Турции поздравил Премьер-министра Армении с наступающим Вардаваром, Преображением Иисуса Христа.
Лидеры подчеркнули важность двустороннего процесса урегулирования отношений между их странами, что также будет способствовать укреплению мира и стабильности в регионе.
В этом контексте они выразили надежду, что договоренности, достигнутые в ходе встречи спецпредставителей обеих стран 1 июля, будут реализованы в ближайшее время.