Վերաքննիչը բեկանել է առաջին ատյանի դատարանի որոշումը․ Նիկոլ Փաշինյանը պարտավոր չէ ներողություն խնդրել Հրայր Թովմասյանից
Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը բեկանել է առաջին ատյանի դատարանի որոշումը, որով Նիկոլ Փաշինյանը պարտավորվում էր ներողություն խնդրել Սահմանադրական դատարանի նախկին նախագահ Հրայր Թովմասյանից։
Համաձայն որոշման՝ Նիկոլ Փաշինյանը պարտավորված չի լինի ներողություն խնդրել Հրայր Թովմասյանից, իսկ Թովմասյանից հօգուտ Նիկոլ Փաշինյանի կբռնագանձվի 10 հազար դրամ, որպես վերաքննիչ բողոքի համար նախապես վճարված պետական տուրքի գումար:
Հիշեցնենք՝ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պարտավորեցրել էր հերքել Սահմանադրական դատարանի նախկին նախագահ Հրայր Թովմասյանի վերաբերյալ արած հայտարարությունները։

Апелляционный суд отменил решение суда первой инстанции: Пашинян не будет извиняться перед Товмасяном
Апелляционный суд отменил решение суда первой инстанции, согласно которому премьер-министр Армении Никол Пашинян был обязан извиниться перед бывшим председателем Конституционного суда РА Грайром Товмасяном. Об этом сообщает судебная информационная система  DataLex.am.
Апелляционный гражданский суд под председательством судьи Ани Мхитарян и в составе судей Левона Григоряна, Армана Курехяна удовлетворил апелляцию Никола Пашиняна, отменив решение суда первой инстанции.
Отметим, что глава Конституционного суда Армении Грайр Товмасян подал в суд на премьер-министра Никола Пашиняна. Он обратился в суд с требованием обязать Пашиняна извиниться за оскорбительные высказывания и опровергнуть клевету.