Վարչապետի որոշմամբ հաստատվել է Հայ-ռուսական միջպետական հանձնաժողովի հայկական մասի կազմը
«Համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ և «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 37-րդ ու 46-րդ հոդվածների 1-ին մասերի, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2020 թվականի հունիսի 26-ի N 751-Լ որոշմամբ հաստատված աշխատակարգի 15-րդ և 16-րդ կետերի`
1. Հաստատել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանյան Դաշնության կառավարության միջև ՀՀ տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղաբաշխման կետերի և ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղաբաշխման ու գործառման համար հողամասերի հանձնման ու օգտագործման կարգի մասին» համաձայնագրի 4-րդ հոդվածի 4-րդ պարբերությամբ սահմանված հայ-ռուսաստանյան միջպետական հանձնաժողովի (այսուհետ` հանձնաժողով) հայկական մասի կազմը` համաձայն հավելվածի:
2. Նշանակել`
1) ՀՀ պաշտպանության նախարարության համապատասխան ոլորտը համակարգող ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալին` հանձնաժողովի հայկական մասի նախագահ.
2) ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության Եվրասիական տարածաշրջանի վարչության ՀԱՊԿ բաժնի վարիչին` հանձնաժողովի հայկական մասի նախագահի տեղակալ.
3) ՀՀ պաշտպանության նախարարության կապիտալ շինարարության և անձնակազմի բնակավորման վարչության պետին` հանձնաժողովի հայկական մասի քարտուղար:
3. Հանձնաժողովի հայկական մասի նախագահին՝ յուրաքանչյուր տարվա ավարտին հաջորդող 30 օրացուցային օրվա ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի միջոցով ՀՀ վարչապետին ներկայացնել հաշվետվություն՝ հանձնաժողովի նախորդ տարվա գործունեության մասին:
4. Ուժը կորցրած ճանաչել ՀՀ նախագահի 2000 թվականի փետրվարի 26-ի «Հայ-ռուսական միջպետական հանձնաժողովի հայկական մասի կազմը հաստատելու մասին» N ՆՀ-489 հրամանագիրը»։
ՀԱՅ-ՌՈՒՍԱՍՏԱՆՅԱՆ ՄԻՋՊԵՏԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՀԱՅԿԱԿԱՆ ՄԱՍԻ ԿԱԶՄ
•             ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ,
•             ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ,
•             ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահի տեղակալ,
•             ՀՀ պաշտպանության նախարարության կապիտալ շինարարության և զորքերի բնակավորման վարչության պետ,
•             ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության Եվրասիական տարածաշրջանի վարչության ՀԱՊԿ բաժնի վարիչ,
•             ՀՀ պաշտպանության նախարարության նյութատեխնիկական ապահովման գլխավոր վարչության միջազգային ռազմատեխնիկական համագործակցության վարչության պետի տեղակալ,
•             ՀՀ պաշտպանության նախարարության կապիտալ շինարարության և զորքերի բնակավորման վարչության զորանոցաբնակելի ֆոնդերի կառավարման ծառայության պետ,
•             ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության միջազգային պայմանագրաիրավական ապահովման բաժնի պետ,
•             ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության միջազգային ռազմական համագործակցության բաժնի գլխավոր մասնագետ,
•             ՀՀ զինված ուժերի թիկունքի վարչության կոմունալ շահագործման պլանավորման և վերահսկման ծառայության սպա,
•             ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության տեղական ինքնակառավարման քաղաքականության վարչության տեղական ինքնակառավարման հարցերի համակարգման բաժնի պետ,
•             ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության վարչության հուշարձանների ու պատմական միջավայրի պահպանության և օգտագործման բաժնի պետ,
•             ՀՀ կադաստրի կոմիտեի գրանցման վարչության պետ,
•             ՀՀ կադաստրի կոմիտեի գեոդեզիայի և հողաշինարարության վարչության պետ,
•             ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության ռազմական հակահետախուզության դեպարտամենտի 3-րդ բաժնի պետ,
•             Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի տնօրինման վարչության պետական գույքի գրանցման և հաշվառման բաժնի պետ,
•             Պետական գույքի կառավարման կոմիտեի պետական գույքի վարձակալության և անհատույց օգտագործման տրամադրման բաժնի պետ,
•             ՀՀ Շիրակի մարզպետի տեղակալ,
•             ՀՀ Արագածոտնի մարզպետի տեղակալ,
•             Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի անշարժ գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ (համաձայնությամբ),
•             Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ճարտարապետության և քաղաքաշինության վարչության պետի տեղակալ (համաձայնությամբ),

Решением премьер-министра утвержден состав армянской части армяно-российской межгосударственной комиссии
Решением премьер-министра  утвержден состав армянской части армяно-российской межгосударственной комиссии
Премьер-министр Никол Пашинян 1 июля подписал постановление, в котором говорится:
"Согласно статье 7 части 5 Закона Республики Армения "Об устройстве и деятельности правительства" и статьям 37 и 46 части 1 Закона Республики Армения "О нормативных правовых актах" от июня 2020 года. Пункты 15 и 16 рабочего регламента, утвержденного постановлением N 751-Л от 26:
1. Утвердить Армяно-Российскую межгосударственную комиссию, учреждаемую пунктом 4 статьи 4 Соглашения «между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации о порядке распределения и использования земельных участков для размещения и операции российской военной базы на территории Республики Армения» (далее: комиссия) состав армянской части согласно приложению.
2. Назначить:
1) Заместителя Министра обороны Республики Армения, координирующему соответствующий сектор Министерства обороны Республики Армения, председателем армянской части комиссии.
2) Начальника отдела ОДКБ Департамента Евразийского региона МИД РА, заместителем председателя армянской части комиссии.
3) Начальника управления капитального строительства и размещения личного состава Министерства обороны Республики Армения, секретарем армянской части комиссии.
3. В течение 30 календарных дней после окончания каждого года председатель армянской части комиссии через министра обороны Республики Армения представляет Премьер-министру Республики Армения отчет о предыдущем годе деятельности комиссии.
4. Признать утратившим силу указ Президента РА от 26 февраля 2000 года "Об утверждении состава армянской части армяно-российской межгосударственной комиссии" N НХ-489.
СОСТАВ АРМЯНСКОЙ ЧАСТИ АРМЯНО-РОССИЙСКОЙ МЕЖГОСУДАРСТВЕННОЙ КОМИССИИ
• заместитель министра обороны РА,
• заместитель министра территориального управления и инфраструктур РА,
• Заместитель председателя Комитета по градостроительству РА,
• Начальник управления капитального строительства и размещения войск Министерства обороны РА,
• Начальник отдела ОДКБ Департамента Евразийского региона МИД РА,
• заместитель начальника отдела международного военно-технического сотрудничества Главного управления материально-технического обеспечения Министерства обороны РА,
• Начальник управления капитального строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства обороны Республики Армения.
• Начальник отдела международно-договорного правового обеспечения Департамента оборонной политики и международного сотрудничества Министерства обороны Республики Армения,
• Главный специалист отдела международного военного сотрудничества Управления оборонной политики и международного сотрудничества Министерства обороны РА,
• Офицер Службы планирования и контроля Службы планирования и управления коммунальными операциями Тыла ВС РА,
• начальник отдела координации по делам местного самоуправления отдела политики местного самоуправления Министерства территориального управления и инфраструктуры РА,
• начальник отдела охраны и использования памятников и исторической среды Управления охраны памятников истории и культуры Министерства образования, науки, культуры и спорта РА,
• Начальник Регистрационного отдела Комитета Кадастра РА,
• Начальник отдела геодезии и землеустройства Комитета Кадастра РА,
• Начальник 3-го отдела Управления военной контрразведки Службы национальной безопасности РА,
• начальник отдела регистрации и учета государственного имущества управления управления комитета по управлению государственным имуществом,
• начальник отдела сдачи в аренду и безвозмездного пользования государственного имущества Комитета по управлению государственным имуществом,
• Заместитель губернатора Ширака, РА,
• Заместитель Губернатора Арагацотнской РА,
• Заместитель начальника отдела управления недвижимостью аппарата мэрии Еревана (по согласованию),
• Заместитель начальника отдела архитектуры и градостроительства аппарата мэрии Еревана (по согласованию),