Քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հարցեր
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահի տեղակալ Ալեքսեյ Գորդեևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակության կազմում էին ՌԴ գյուղատնտեսության փոխնախարար Մաքսիմ Ուվայդովը, ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի փոխնախարար Ալեքսեյ Բեզպրոզվաննիխը և «Ռուսաստանի որակի համակարգի» ղեկավար Մաքսիմ Պրոտասովը։
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի արդյունաբերության և ագրոարդյունաբերական համալիրի հարցերով Կոլեգիայի անդամ (նախարար) Արտակ Քամալյանը և Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք կարևորվել է համագործակցությունը գյուղատնտեսության և արդյունաբերության ոլորտներում, ինչպես նաև տվյալ ոլորտներում մասնագետների փորձի փոխանակումն ու գիտական ներուժի լիարժեք իրացումը հնարավոր համատեղ կոոպերացիոն նախագծերի շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև գինեգործության ոլորտում համագործակցության և ԵԱՏՄ տարածքում օրգանական գյուղատնտեսական արտադրության խրախուսման հարցերին:

Обсуждены вопросы развития двусторонних армяно-российских торгово-экономических отношений
Вице-премьер-министр РА Мгер Григорян принял делегацию во главе с заместителем Председателя Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации Алексеем Гордеевым.
В состав делегации вошли заместитель Министра сельского хозяйства Российской Федерации Максим Увайдов, заместитель Министра промышленности и торговли Российской Федерации Алексей Безпрозванных и руководитель «Российской системы качества» Максим Протасов.
На встрече также присутствовали член Коллегии (министр) по промышленности и агропромышленному комплексу Евразийской экономической комиссии Артак Камалян и Чрезвычайный и Полномочный Посол Российской Федерации в Армении Сергей Копыркин.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с развитием двусторонних армяно-российских торгово-экономических отношений. Обе стороны сотрудничали в сферах сельского хозяйства, промышленности, а также обмена опытом специалистов в этих областях и полной реализации научного потенциала в рамках возможных совместных проектов сотрудничества.
В ходе встречи стороны затронули вопросы сотрудничества в области виноделия и продвижения органического сельскохозяйственного производства в ЕАЭС.