ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանը Երևանի հիվանդանոցներից մեկում հետազոտման ու բուժման փուլ է անցնում։ Տեղեկությունը Radar Armenia-ի հետ զրույցում հաստատեց ԲԴԽ մամուլի խոսնակ Լիլիթ Շաբոյանը։
Նրա տեղեկացմամբ՝ բժիշկները ըստ այդմ կորոշեն՝ արդյո՞ք վիրահատելու անհրաժեշտություն կա, թե՞ ոչ։ Այլ մանրամասներ, թե առողջական ինչ խնդիրներ ունի Ջհանգիրյանը, Շաբոյանը չհայտնեց՝ ելնելով բժշկական գաղտնիքից։
Ինչ վերաբերում է տեղեկություններին, թե Ջհանգիրյանը պատրաստվում է մեկնել ՀՀ-ից, ԲԴԽ խոսնակն ասաց, որ դա իրականությանը չի համապատասխանում։

Гагик Джангирян госпитализирован, возможна операция
Исполняющий обязанности председателя ВСС Гагик Джангирян проходит обследование и лечение в одной из больниц Еревана. Информацию подтвердила пресс-секретарь ВСС Лилит Шабоян в беседе с Radar Armenia.
По ее словам, врачи примут соответствующее решение о необходимости операции. Других подробностей о проблемах со здоровьем Джангиряна Шабоян не сообщила из-за врачебной тайны.
Что касается информации о том, что Джангирян собирается покинуть Армению, представитель ВСС заявила, что это не соответствует действительности.