ՀՀ ԶՈՒ ավիացիան 30 տարեկան է․ միջոցառմանը ներկա էր նախարար Պապիկյանը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հունիսի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկա է գտնվել Զինված ուժերի ավիացիայի կազմավորման 30-ամյակի առթիվ անցկացված հանդիսավոր միջոցառմանը։
Միջոցամանը  ներկա են եղել պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ, ռազմաավիացիոն զորամասերի զինծառայողներ։
Շնորհավորելով զորատեսակի զինծառայողներին մասնագիտական տոնի առթիվ, պաշտպանության նախարարը կարևորել է  ռազմական ավիացիայի դերը բանակի մարտունակության, մասնավորապես՝ օդային սահմանների պաշտպանության գործում։  Անդրադառնալով ԶՈՒ ռազմական ավիացիայի անցած 30-ամյա ուղուն՝ Սուրեն Պապիկյանը բարձր  է գնահատել թե՛ արցախյան առաջին, և թե՛ 44-օրյա պատերազմի օրերին զորատեսակի զինծառայողների ներդրումը  երկրի պաշտպանության գործում։
Հանդիսավոր միջոցառման ավարտին ծառայության ընթացքում աչքի ընկած ռազմաավիացիոն ուժերի մի շարք զինծառայողներ պաշտպանության նախարարի և ԶՈՒ ԳՇ պետի պաշտոնակատարի կողմից պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով և արժեքավոր նվերներ։

Авиации ВС РА – 30 лет ․ На мероприятии присутствовал министр Папикян (ВИДЕО)
27 июня министр обороны РА Сурен Папикян присутствовал на торжественном мероприятии по случаю 30-летия образования авиации Вооруженных Сил.
В мероприятии приняли участие представители руководства Минобороны, военнослужащие воинских частей боевой авиации.
Поздравляя военнослужащих с профессиональным праздником, министр обороны подчеркнул роль боевой авиации в боеспособности армии, в частности, в охране воздушных рубежей. Касаясь 30-летнего пути боевой авиации Вооруженных Сил, Сурен Папикян высоко оценил вклад военнослужащих срочной службы в оборону страны как во время первой Арцахской, так и 44-дневной войны.
В завершение торжественного мероприятия исполняющим обязанности начальника Генерального штаба Вооруженных Сил и Министром обороны ряд отличившихся за время службы военнослужащих ВВС были награждены ведомственными медалями, грамотами и ценными подарками.