Բարձրագույն դատական խորհրդի՝ լիազորությունները կասեցված նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը ԲԴԽ նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանի մասնակցությամբ ձայնագրություն է հրապարակել։
Այսօր ասուլիսում նա տեղեկացրեց, որ ձայնագրությունը կատարվել է 2021 թվականի փետրվարի 20-ին. զրուցում են ինքը, ԲԴԽ նախագահի պարտականությունները կատարող Գագիկ Ջհանգիրյանն ու ԲԴԽ անդամ Ստեփան Միքայելյանը։
Ըստ Վարդազարյանի՝ 2021թ. փետրվարին Ռուբեն Վարդազարյանին վարչապետի անունից առաջարկվել է հրաժարական ներկայացնել ԲԴԽ նախագահի պաշտոնից, ինչին ի պատասխան վերջինս ժամկետ է խնդրել, ապա պետք է անձամբ հանդիպի Փաշինյանի հետ և նա պետք է իրեն ասի՝ հրաժարականի մասին։
Հրապարակված ձայնագրության մեջ Վարդազարյանի հարցին, թե Ջհանգիրյանի ինչի՞ն է պետք այս ամեն ինչը, վերջինս պատասխանել է․ «Ես չեմ ուզում Քոչարյան Ռոբերտը հետ գա, հազիվ էդ կլանից պրծել ենք։ Եթե ես իմանամ՝ Վանեցյանն է գալու, Ղազինյան Արթուրն է գալու, կգնամ իրանց կողքին կկանգնեմ, բայց ես գիտեմ՝ որ նա է գալու ու դաշնակները։ Սերժն էլ չի գալու, լավ իմացիր»։

Рубен Вардазарян опубликовал запись беседы с участием Гагика Джангиряна
Отстраненный председатель Высшего судебного совета Рубен Вардазарян обнародовал запись с участием исполняющего обязанности председателя ВСС Гагика Джангиряна.
На сегодняшней пресс-конференции он сообщил, что запись сделана 20 февраля 2021 года. Разговаривают он, исполняющий обязанности председателя ВСС Гагик Джангирян и член ВСС Степан Микаелян.
По словам Вардазаряна, в феврале 2021 г. Рубену Вардазаряну предложили уйти с поста председателя ВСС от имени премьер-министра, в ответ на что последний попросил срок, затем он должен был лично встретиться с Пашиняном, и сообщить ему о своей отставке.
В опубликованной записи на вопрос Вардазаряна, зачем Джангиряну все это нужно, последний ответил ․ «Я не хочу, чтобы Роберт Кочарян вернулся, мы едва избавились от этого клана. Если я узнаю, что придет Ванецян, придет Артур Газинян, я пойду и поддержу их, но я знаю, что придет Кочарян и АРФД. Серж тоже не придет, ты хорошо это знаешь»