«Ռուսական կողմի առաջնահերթություններից է Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումը»․ Միշուստին
Ռուսաստանը վերացրել է ցամաքային սահմանով ՀՀ քաղաքացիների մուտքի բոլոր սահմանափակումները, ինչը կնպաստի զբոսաշրջության և տնտեսական կապերի զարգացմանը: Այս մասին հայտնել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը Մինսկում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը:
«Մենք ակնկալում ենք, որ մոտ ապագայում զբոսաշրջային հոսքերը կվերականգնվեն, և դա շատ կարևոր է Հայաստանի և Ռուսաստանի բնակիչների համար»,- ասել է Միշուստինը:
ՌԴ վարչապետը նաև ընդգծել է, որ ռուսական կողմի առաջնահերթություններից է Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումը։
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Վերին Լարսի խնդիրները լուծելու համար. Նրա խոսքով՝ չափազանց կարևոր է, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառությունը արհեստական ​​խոչընդոտների չհանդիպի։

«Разблокирование экономических и транспортных связей на Южном Кавказе является одним из приоритетов российской стороны». Мишустин
Россия сняла все ограничения на въезд граждан Армении через сухопутную границу, что будет способствовать развитию туризма и экономических связей. Об этом заявил премьер-министр России Михаил Мишустин на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Минске.
"Мы ожидаем возобновления турпотока в ближайшее время, что очень важно для жителей Армении и России", - сказал Мишустин.
Премьер-министр России также подчеркнул, что одним из приоритетов российской стороны является разблокирование экономических и транспортных связей на Южном Кавказе.
Никол Пашинян поблагодарил за решение проблем Верхнего Ларса. По его словам, очень важно, чтобы товарооборот между Арменией и Россией не встречал искусственных препятствий.