Ֆրանսիայի դեսպանը այցելել է Սյունիք
Սյունիք մարզ այցելության երկրորդ օրը դեսպան Անն Լույոն հանդիպել է մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանին և Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանին։
ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանության տեղեկացմամբ. «Քննարկվել են տարածաշրջանի տնտեսական և անվտանգության խնդիրները, ինչպես նաև հանքարդյունաբերության հետ կապված բնապահպանական խնդիրները։ Նշվեց Կապանի՝ ֆրանսիական քաղաքներից մեկի հետ գործընկերային հարաբերություններ հաստատելու ցանկությունը։ Դեսպանն այդ հարցում հայտնեց աջակցություն ցուցաբերելու իր պատրաստակամությունը:
Դեսպան Լույոն նաև հնարավորություն է ունեցել ծանոթանալու Արավուս գյուղում իրականացվող Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամի ծրագրին և հանդիպելու սահմանամերձ այս գյուղի բնակիչներին»։

Посол Франции посетила Сюник
На второй день своего визита в Сюникскую область посол Анн Луйо  встретилась с губернатором Робертом Гукасяном и мэром Капана Геворгом Парсяном.
Об этом сообщает посольство Франции в Армении. «Были обсуждены вопросы экономики и безопасности региона, а также экологические вопросы, связанные с горнодобывающей промышленностью. Отмечено стремление Капана установить партнерские отношения с одним из французских городов. Посол выразила готовность оказать содействие в этом вопросе.
«Посол Луйо также имела возможность ознакомиться с программой Армянского фонда Франции, реализуемой в селе Аравус, встретиться с жителями этого приграничного села».