Կատարի Պետություն պաշտոնական այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դոհայում հանդիպում է ունեցել Կատարի Հայր Էմիր Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի հետ։
Վարչապետ Փաշինյանը Կատարի Հայր Էմիր Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիին է հանձնել Հայաստանի Հանրապետության Բարեկամության շքանշանը, որը նրան շնորհավորել է ժողովուրդների միջև քաղաքական, տնտեսական, գիտակրթական համագործակցության, մշակութային և կրոնական փոխըմբռնման, ինչպես նաև բարեկամական կապերի ամրապնդման և զարգացման գործում ունեցած նշանակալի ծառայությունների համար:
Հայր Էմիրը շնորհակալություն է հայտնել պարգևի համար և ընդգծել, որ շարունակելու է առավել ջանքեր գործադրել` նպաստելու երկու երկրների և ժողովուրդների հարաբերությունների հետագա զարգացմանը նպաստելու համար:
Վարչապետ Փաշինյանը և Հայր էմիրն անդրադարձել են երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին: Կարևորվել է ինտենսիվ կապերի պահպանումը` հայ-կատարական համագործակցությունն առավել բազմակողմ դարձնելու նպատակով:

Пашинян вручил Орден Дружбы Республики Армения Отцу эмира Катара Хамаду бин Халифе Аль Тани
В рамках официального визита в Государство Катар премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян встретился в Дохе с Отцом эмиром Катара Хамадом бин Халифа Аль Тани.
Никол Пашинян вручил Отцу эмиру Катара Хамаду бин Халифа Аль Тани орден Дружбы Республики Армения. Орден был  вручен за политическое, экономическое, научно-образовательное сотрудничество между народами, культурное и религиозное взаимопонимание, а также за значительные заслуги в деле укрепления и развития дружественных связей.
Отец эмир поблагодарил за награду и подчеркнул, что он продолжит прилагать больше усилий для содействия дальнейшему развитию отношений между двумя странами и народами.
Премьер-министр Пашинян и Отец эмир Катара обсудили перспективы развития отношений между двумя странами. Была отмечена необходимость сохранения активных связей, чтобы армяно-катарское сотрудничество сделать более многосторонним.