Փաշինյանը հանդիպել է Կատարի ներդրումային գործակալության տնօրենի հետ
Պաշտոնական այցով Դոհայում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր կեցավայրում ընդունել է Կատարի ներդրումային գործակալության տնօրեն Մանսուր Ալ-Մահմուդին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ կառավարության և Ներդրումային գործակալության միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ջրային ռեսուրսների կառավարման, գյուղատնտեսության, էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին: Վարչապետ Փաշինյանը խոսել է այս ուղղություններով ՀՀ կառավարության առաջնահերթությունների ու այն հեռանկարային նախագծերի մասին, որոնց իրականացման ուղղությամբ հնարավոր է հաստատել սերտ համագործակցություն:
Մանսուր Ալ-Մահմուդը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ իր գլխավորած գործակալությունը պատրաստ է արդյունավետ փոխգործակցություն հաստատել հայկական կողմի հետ:

Пашинян встретился с директором Катарского инвестиционного агентства
Премьер-министр Никол Пашинян, находящийся в Дохе с официальным визитом, принял директора Катарского инвестиционного агентства Мансура Аль-Махмуда.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством между «Инвестиционным агентством» и Правительством Республики Армения. В частности, были затронуты возможности реализации совместных программ в сферах управления водными ресурсами, сельского хозяйства, энергетики и высоких технологий. Премьер-министр Пашинян рассказал о приоритетах правительства РА в этих направлениях и перспективных проектах, в реализации которых возможно наладить тесное сотрудничество.
Мансур Аль-Махмуд поблагодарил за прием и отметил, что возглавляемое им ведомство готово наладить эффективное сотрудничество с армянской стороной.