Տաթևիկ Ռևազյանը հրաժեշտ է տալիս Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնին
«Ժամանակը եկավ հրաժեշտ տալու ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնին: Ես երախտապարտ եմ այս հնարավրության համար, որն ինձ ընձեռվեց՝ գրեթե 4 փորձություններով և հաջողություններով լի տարիներ ծառայելու ավիացիայի ոլորտին և մեր ժողովրդին:
Ես հպարտ եմ այն արդյունքներով, որոնց մեր թիմը հասավ, հատկապես՝ մեր երկնքի անվտանգության ապահովանն ուղղված քայլերով: Առաջիկայում հստակորեն տեսանելի կլինեն նաև անվտանգության բարելավմանն ուղղված քայլերի արդյունքները:
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն այս ընթացքում անցավ և անցնում է շատ լուրջ բարեփոխումների և արդիականացման գործընթացներով, նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ ավիացիոն իշխանություններն այժմ ճիշտ ուղու վրա են՝ միջազգային բարձր որակի ստանդարտներին հասնելու առումով: Սա հաշվի առնելով, վստահ եմ, որ շուտով ևս ականատեսը կլինենք լավ լուրերի:
Երբ 2018 թվականին ես միացա Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեին, գլխավոր նպատակս էր Հայաստանը դարձնել ներդրողների համար գրավիչ ուղղության:  Քովիդ 19-ի ի հայտ չգալու պարագայում ուղևորահոսքերի ակնկալվող աճի տեմպերը ՀՀ-ն կդասեին աշխարհում աճի ամենաբարձր ցուցանիշներն ունեցող երկրների ցանկում։
Միևնույն ժամանակ ես ցանկանում էի, որպեսզի Հայաստանը ունենա մրցունակ և անվտանգ ազգային փոխադրող, և Ֆլայ Առնայի մեկնարկի հայտարարությունը կարևոր քայլ էր այդ իմաստով: Էյր Արաբիա Գրուպի կողմից իրականացված ներդրումը մեզ բերեց աշխարհի ամենաանվտանգ և ամենամրցունակ ավիաընկերություններից մեկի knowhow-ն:
Այսպիսով, ես հասա այն նպատակներին, որոնք դրել էի իմ առջև 2018 թվականին, բայց, ինչևիցե, այսուհետ ևս ես պատրաստ եմ ամեն կերպ աջակցելու հայկական ավիացիայի լուսավոր ապագային հասնելու գործին:
Կուզենայի նաև նշել ևս մեկ կարևոր հանգամանքի մասին։ Լինելով քաղաքականությունից հեռու մարդ, և հետևաբար կաշկանդված չլինելով որևէ քաղաքական գործընթացներով՝ ես միշտ ընդգծել եմ ազատ, անկախ և պրոֆեսիոնալ գործարար կին լինելու կարևորությունը և որոշել եմ շուտով կրկին վերադառնալ բիզնեսի աշխարհ:
Իմ՝ Կոմիտեի ղեկավար լինելու ընթացքում կյանքն ինձ օրհնեց երկու երեխաներով, բայց ես անդադար աշխատում էի, և բոլոր կանանց, ովքեր ունեն հատկապես ղեկավար պաշտոններ, խորհուրդ եմ տալիս, որ իրենց կարիերան չզոհաբերեն նմանատիպ իրավիճակներում, քանի որ մայրությունը և առաջնորդությունը խորապես փոխկապակցված են:
Այսպիսով, սրանք իմ կյանքի ամենադժվարին տարիներն էին, բայց և ամենաիմաստալիցները: Ես երախտապարտ եմ և գնահատում եմ այս հնարավորությունը, որն ինձ ընձեռվել էր՝ իմ  ներդրումն ունենալու մեր սիրելի ոլորտի զարգացման գործում:
Ես կցանկանայի իմ շնորհակալությունը հայտնել իմ գործընկերներին, իմ թիմին, այն նվիրվածության և սիրո համար, որ նրանք տածում են ավիացիայի հանդեպ:
Հարգելի ընկերներ, ինչպես միշտ, այժմ ևս ենթադրում եմ՝  կլինեն իմ հրաժարականի պատճառների հետ կապված հոլիվուդյան մոտիվներով համեմված կեղծ լուրեր և բանբասանքներ։ Ես աշխատանքից դուրս եմ գալիս դրական էմոցիաներով և ոչ ոքի հետ չունեմ միջանձնային որևէ տարաձայնություն։ Խնդրում եմ՝ թեթև տանեք և չհավատաք»։

Татевик Ревазян подает в отставку с поста главы Комитета гражданской авиации
"Пришло время подать в отставку с поста главы Комитета гражданской авиации РА. Я благодарна  нашему народу за эту возможность, подаренную мне, почти 4 годами успешной службы в авиационной отрасли.
Я горжусь результатами, которых добилась наша команда, особенно в области безопасности нашего неба. Результаты предпринятых шагов по повышению безопасности будут отчетливо видны уже в ближайшее время.
За этот период Комитет гражданской авиации претерпел очень серьезные реформы и процессы модернизации, принимая во внимание тот факт, что авиационные власти сейчас находятся на правильном пути в плане достижения высоких международных стандартов качества. Имея это в виду, я уверена, что мы скоро услышим хорошие новости.
Когда я присоединилась к Комитету гражданской авиации в 2018 году, моей главной целью было сделать Армению привлекательной для инвесторов. Если бы не появился Covid 19 , ожидаемые темпы роста прямых потоков поставили бы Армению в список стран с самыми высокими темпами роста в мире.
В то же время я хотела, чтобы у Армении был конкурентоспособный, надежный национальный перевозчик, и объявление о запуске Fly Arna стало важным шагом в этом направлении. Инвестиции, сделанные Air Arabia Group, принесли нам ноу-хау одной из самых безопасных и конкурентоспособных авиакомпаний в мире.
Таким образом, я добилась поставленных перед собой в 2018 году целей, но и отныне готова поддерживать достижение светлого будущего армянской авиации.
Еще хотелось бы отметить одно возможное обстоятельство. Будучи далёкой от политики, а потому не скованной никакими политическими процессами, я всегда подчеркивала необходимость быть свободной, независимой, профессиональной деловой женщиной, и решила вскоре вернуться в мир бизнеса.
Жизнь благословила меня двумя детьми во время моего пребывания на посту председателя Комитета, но я неустанно работала, чтобы посоветовать всем женщинам, особенно тем, кто занимает руководящие должности, не жертвовать своей карьерой в таких ситуациях, поскольку материнство и лидерство тесно взаимосвязаны.
Так что это были самые тяжелые годы моей жизни, но и самые значимые. Я благодарна, я ценю эту возможность внести свой вклад в развитие нашей любимой области.
Я хотела бы поблагодарить моих коллег, мою команду за самоотверженность и любовь к авиации.
Дорогие друзья, как всегда, сейчас - полагаю, будут лживые новости, сдобренные голливудскими мотивами, - сплетни о причинах моей отставки. С работы ухожу с положительными эмоциями, межличностных разногласий ни с кем не имею. Пожалуйста, не верьте слухам».