«Արցախի Հանրապետությունը լուծարված չի». Շահրամանյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Արցախի Հանրապետությունը լուծարված չի». հայտարարել է Ղարաբաղի վերջին ղեկավար Սամվել Շահրամանյանը՝ բողոքի ցույց անող ղարաբաղցիների հետ հանդիպմանը․ «Մարդ կա՞, որ այդ փաստաթուղթը տեսել է»,- ասել է նա։
Շահրամանյանը վստահեցրել է, որ այդ փաստաթղթի և՛ դրական կողմերին է տեղյակ, և՛ բացասական․ «Ոչ մի փաստաթուղթ չի կարող լուծարել ժողովրդի կողմից ստեղծված հանրապետությունը։ Սրա պատասխանը տալու եմ հանրային ձևով՝ Հ1–ի տաղավարում։ Առաջիկայում ես այս բոլոր հարցերին կանդրադառնամ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ իր հրամանագիրն ընդունել է ռազմական գործողությունները դադարեցնելու նպատակով
«Ոչ մեկի մոտ թող կասկած չառաջանա․ եթե իմանայինք, որ կարող ենք հաղթել այդ ռազմական գործողություններում, մինչև վերջ կգնայինք, չէինք կանգնի։ Մենք խնայել ենք մեր տղաներին, խնայել ենք քաղաքացիական բնակչության կյանքը։ Եթե պատերազմը 1 ժամ հետո կանգներ, կմտնեին քաղաք, երեխաներին կկոտորեին»,- ասել է նա։

«Республика Арцах не распущена». Шахраманян (ВИДЕО)
«Республика Арцах не распущена »  заявил последний лидер Карабаха Самвел Шахраманян на встрече с протестующим карабахским народом. «Есть ли кто-нибудь, кто видел этот документ?» — спросил он.
Шахраманян заверил, что ему известны как положительные, так и отрицательные стороны этого документа. « Ни один документ не может распустить республику, созданную народом. Ответ на этот вопрос я дам публично, в студии H1. В ближайшее время я рассмотрю все эти вопросы", - сказал он, добавив, что его указ принят с целью прекращения боевых действий.
«Пусть ни у кого не будет сомнений, если бы мы знали, что можем выиграть те военные действия, мы бы пошли до конца, мы бы не остановились. Мы пощадили наших ребят, сохранили жизни мирного населения. Если бы война прекратилась через час, они бы вошли в город и убили бы детей", - сказал он.