Սամվել Շահրամանյանը հանդես կգա հայտարարությամբ
«Զանգվածային որոշ լրատվամիջոցներով ու սոցիալական ցանցերում տարածվող կեղծ տեղեկությունները, թե իբր սեպտեմբերի 19-ի ռազմական գործողություններից հետո Արցախի Հանրապետության կառավարությունը տարբեր քաղաքացիներից գնել է բնակարաններ կամ գույք, տրամադրել փոխառություններ կամ կանխիկ գումարներ, իրականությանը չի համապատասխանում:
Հորդորում ենք նման տեղեկությունների տիրապետող քաղաքացիներին դիմել ՀՀ իրավապահ մարմիններին, ներկայացնել հանցագործության մասին համապատասխան հաղորդումներ:
Հատկապես այս բարդ ժամանակաշրջանում կոչ ենք անում տուրք չտալ տարբեր նպատակներ հետապնդող կեղծ և չճշտված տեղեկություններին:
Տեղեկացնում ենք, որ այս և մի շարք այլ հարցերի նախագահ Սամվել Շահրամանյանն առաջիկայում կանդրադառնա հրապարակային իր խոսքում»:

Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
"Распространенная некоторыми средствами массовой информации и социальными сетями ложная информация о том, что после военных действий 19 сентября правительство Республики Арцах скупало у различных граждан квартиры или имущество, предоставляло кредиты или денежные средства, не соответствует действительности.
Призываем граждан, располагающих такой информацией, обратиться в правоохранительные органы РА, подать соответствующие сообщения о преступлении.
Особенно в это непростое время мы призываем вас не отдавать должное ложной и непроверенной информации для различных целей.
Информируем вас, что эти и ряд других вопросов президент Самвел Шахраманян в ближайшее время коснется в своем публичном выступлении».