ՄԱԿ-ի գործակալությունը շուրջ 100 միլիոն դոլար է խնդրել ԼՂ տեղահանվածներին օգնելու համար
ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակը ՄԱԿ-ի այլ գործակալությունների և ՀԿ-ների գործընկերների հետ միասին 97 միլիոն դոլար է խնդրել Լեռնային Ղարաբաղից փախստականներին և նրանց Հայաստանում հյուրընկալողներին հրատապ մարդասիրական օգնություն և պաշտպանություն տրամադրելու համար:
Նշվում է, որ մեկնարկած «Հայաստանի փախստականների շտապ արձագանքման ծրագիրը» կմիավորի 60 գործընկերների, այդ թվում՝ 43 ազգային ՀԿ-ների, և կտրամադրի շտապ օգնություն վեց ամսվա ընթացքում մինչև 2024 թվականի մարտի վերջը:

The UN agency has requested about 100 million dollars to help the displaced people of Nagorno-Karabakh
The Office of the United Nations High Commissioner for Refugees and other UN agencies and NGO partners have requested $97 million to provide urgent humanitarian assistance and protection to refugees from Nagorno-Karabakh and their hosts in Armenia.
It is noted that the "Armenia Refugee Emergency Response Program" will unite 60 partners, including 43 national NGOs, and will provide emergency assistance for six months until the end of March 2024.