Արցախահայությանը խորհրդանշական ձևով շնորհվում է Փարիզի պատվավոր քաղաքացիություն
Փարիզի քաղաքային խորհուրդը միաձայն ընդունել է «Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախի) հայերին Փարիզ քաղաքի պատվավոր քաղաքացիություն շնորհելու վերաբերյալ» բանաձև, տեղեկացնում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունը։
«Այս բանաձևով Փարիզի քաղաքային խորհուրդը դատապարտում է Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի նկատմամբ Ադրբեջանի գործած շարունակական հանցագործությունները, այդ թվում նաև՝ սեպտեմբերի 19-ին սանձազերծված ռազմական ագրեսիան և արցախահայության դեմ իրականացվող իրականացվող ցեղասպանական գործընթացը։
Ի հավաստումն Փարիզի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին տրամադրվող աջակցության շարունակականության՝ նշված բանաձևի համաձայն արցախահայությանը խորհրդանշական ձևով շնորհվում է նաև Փարիզի պատվավոր քաղաքացիություն»,- ասված է հայտարարությունում։

Армянам Арцаха символически вручено почетное гражданство Парижа
Городской совет Парижа единогласно принял постановление "О предоставлении почетного гражданства города Парижа армянам Нагорного Карабаха (Арцаха)", сообщает посольство РА во Франции.
"Этой резолюцией городской совет Парижа осуждает продолжающиеся преступления, совершаемые Азербайджаном против народа Нагорного Карабаха, в том числе развязанную 19 сентября военную агрессию и процесс геноцида, осуществляемый против армян Арцаха.
В качестве подтверждения непрерывности поддержки, оказываемой Парижем народу Нагорного Карабаха, согласно упомянутой резолюции, армянам Арцаха символическим образом также присуждается почетное гражданство Парижа", - говорится в сообщении.