Արցախահայությանը խորհրդանշական ձևով շնորհվում է Փարիզի պատվավոր քաղաքացիություն
Փարիզի քաղաքային խորհուրդը միաձայն ընդունել է «Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախի) հայերին Փարիզ քաղաքի պատվավոր քաղաքացիություն շնորհելու վերաբերյալ» բանաձև, տեղեկացնում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունը։
«Այս բանաձևով Փարիզի քաղաքային խորհուրդը դատապարտում է Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի նկատմամբ Ադրբեջանի գործած շարունակական հանցագործությունները, այդ թվում նաև՝ սեպտեմբերի 19-ին սանձազերծված ռազմական ագրեսիան և արցախահայության դեմ իրականացվող իրականացվող ցեղասպանական գործընթացը։
Ի հավաստումն Փարիզի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին տրամադրվող աջակցության շարունակականության՝ նշված բանաձևի համաձայն արցախահայությանը խորհրդանշական ձևով շնորհվում է նաև Փարիզի պատվավոր քաղաքացիություն»,- ասված է հայտարարությունում։

Honorary citizenship of Paris is awarded to Artsakh Armenians in a symbolic way
The city council of Paris unanimously adopted a resolution "On granting honorary citizenship of the city of Paris to the Armenians of Nagorno-Karabakh (Artsakh)", informs the RA Embassy in France.
"With this resolution, the City Council of Paris condemns the continuous crimes committed by Azerbaijan against the people of Nagorno-Karabakh, including the military aggression unleashed on September 19 and the genocidal process being carried out against the Armenians of Artsakh.
As a confirmation of the continuity of the support provided by Paris to the people of Nagorno-Karabakh, according to the said resolution, honorary citizenship of Paris is also awarded to the Armenians of Artsakh in a symbolic way," the statement said.