Սամվել Շահրամանյանը կմնա Արցախում՝ մինչև որոնողափրկարարական աշխատանքների ավարտը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը մի խումբ պատասխանատուների հետ կմնա Ստեփանակերտում այնքան ժամանակ, մինչև չավարտվեն սեպտեմբերի 19-ից 20-ը տեղի ունեցած ռազմական գործողությունների և սեպտեմբերի 25-ին Ասկերանի շրջանում վառելիքի պահեստի պայթյունի հետևանքով զոհվածների աճյունների ու անհետ կորածների որոնողափրկարարական աշխատանքները։ Այս մասին տեղեացնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Միևնույն ժամանակ նշվում է, որ կառավարությունը շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել ՀՀ տեղափոխվել ցանկացող այն քաղաքացիների հարցը, ովքեր տարբեր պատճառներով հնարավոր է, որ գտնվելիս լինեն Արցախի տարածքում։

Самвел Шахраманян останется в Арцахе до окончания поисково-спасательных операций
Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян останется в Степанакерте с группой официальных лиц до окончания поисково-спасательных работ останков погибших и пропавших без вести в результате военных действий, произошедших 19-20 сентября и взрыва бензовоза в Аскеранском районе 25 сентября. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
В то же время отмечается, что правительство продолжает уделять внимание вопросу желающих переехать в РА граждан, которые по разным причинам могут находиться на территории Арцаха.