Սեպտեմբերի 27-ին հայտնաբերվել է 11 աճյուն․ Արցախի ՆԳՆ
Սեպտեմբերի 27-ին իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 11 աճյուն։ Այս մասին հայտնում է Արցախի ՆԳՆ-ն։
«Փրկարարական ջոկատներն այսօր Ասկերանի շրջանի Շոշի ուղղությամբ իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերել են ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված 4 զինծառայողի աճյուն, մեկ քաղաքացու դի տարհանվել է Խաչմաչ գյուղի տարածքից։ Չարեքտարի տարածքից տարհանվել է 4 զինծառայողի աճյուն, Ճանկաթաղ համայնքից` 2։ Աճյունները տեղափոխվել են Ստեփանակերտի դատաբժշկական փորձաքննության բյուրո ՊՈԱԿ։
Ռազմական գործողությունների ընթացքում անհետ կորած համարվող զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց որոնողական աշխատանքներին զուգահեռ, փրկարարական ջոկատները միաժամանակ որոնումներ են իրականացնում սեպտեմբերի 25-ին վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի վայրում- ասված է հայտարարությունում։

On September 27, 11 remains were found. Artsakh Ministry of Internal Affairs
The Ministry of Internal Affairs of Artsakh reported that 11 remains were found due to search operations on September 27.
"As a result of search operations carried out today in the direction of Shushi in the Askeran region, the rescue squads found the remains of 4 servicemen killed during military operations, and the body of one citizen was evacuated from the territory of Khachmach village. The remains of 4 service members were evacuated from the Charektari area and 2 from the Chankatagh community. The injuries were taken to the Stepanakert Forensic Medical Examination Bureau, GNCO.
Along with the search for service members and civilians considered missing during the military operations, the rescue squads are simultaneously conducting investigations at the scene of the tragic incident in the fuel warehouse on September 25, the statement said.