Պայթյունի հետևանքով հաստատված մահերի թիվը 68 է, վիրավորներինը՝ 290
Վառելիքի պահեստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով սեպտեմբերի 26-ի ժամը 22:00-ի դրությամբ «Ստեփանակերտի դատաբժշկական փորձաքննության բյուրոյի» կողմից հաստատված մահերի թիվը 68 է (21-ի ինքնությունը պարզ է, մյուսներինը՝ ոչ): Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը։
Վիրավորում ստացած քաղաքացիների թիվը 290 է, որոնցից 168-ը այսօր տեղափոխվել են ՀՀ բժշկական հաստատություններ՝ 96-ը՝ ՀՀ և ռուս խաղաղապահների ուղղաթիռներով, 72-ը՝ ՀՀ շտապ օգնության մեքենաներով՝ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ուղեկցությամբ։
Տեղեկատվական կենտրոններ ստացված զանգերի ամփոփ տվյալների համաձայն՝ պայթյունի հետևանքով ճակատագիրն անհայտ քաղաքացիների թիվը 105 է։ Տվյալների հավաքագրումը շարունակվում է։

The number of confirmed deaths as a result of the explosion is 68, and 290 injured
As of September 26 at 22:00, the number of deaths confirmed by the "Stepanakert Forensic Medical Examination Bureau" due to the explosion at the fuel depot is 68 (the identity of 21 is clear; the others are not). Gegham Stepanyan, HRD of Artsakh, informs about this.
The number of wounded citizens is 290, of which 168 were transported to RA medical institutions today, 96 by RA and Russian peacekeeper helicopters, 72 by RA ambulances, accompanied by the International Committee of the Red Cross.
According to the summary data of the calls received to the information centers, the number of citizens whose fate is unknown due to the explosion is 105. Data collection is ongoing.